W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.15, 13.30 (dla dzieci przygotowujących się do I Komunii), 18.00

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: 7.00, 8.30 i 18.00   (w styczniu - Msza wieczorna o 15:00)

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Uwaga:
a) w okresie kolędowym (styczeń) w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w okresie wakacyjnym: tylko WTOREK i PIĄTEK w godz. 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:

WNIEBOWSTĄPIENE PAŃSKIE

29.Maj 2022

28 maja 2022

NABOŻEŃSTWA    MAJOWE

Do wtorku włącznie o godz. 17.30 będziemy się gromadzili na Nabożeństwach Majowych. Serdecznie zapraszamy.

NOWENNA DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY

Środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarujemy z prośbą o łaski dla naszej Parafii

NABOŻEŃSTOWO DO NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA

Podajemy do wiadomości, że od środy 1 czerwca przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św. celebrowane będzie Nabożeństwo do Najświętszego Serca pana Jezusa.

DNI  EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I – czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 18.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przedstawicieli Żywego Różańca i Semper Fidelis w intencji dzieci i młodzieży, które zakończymy o godz. 20.00. Jednocześnie przypominamy, że w czerwcu odmawia się tajemnice różańca opisane w książeczkach pod numerem 9;   I – piątek – modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00 – Msza św.; od godz. 16.30 okazja do spowiedzi św., o godz. 17.00 – Msza św. I – sobota – modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 7.30 rozpoczniemy Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

ODWIEDZINY  CHORYCH

Chorych kapłani poinformują telefonicznie o terminie odwiedzin.

SZKOŁA  ŚW. JÓZEFA

W piątek 3 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy spotkanie w ramach Szkoły Św. Józefa. Temat  spotkania „Józef – Odważny Ojciec”. Spotkanie poprowadzi ks. Piotr.

CZUWANIE MODLITEWNE

Wszystkich, którzy pragną dobrze przeżyć Uroczystość Odpustową zapraszamy na modlitewne czuwanie
w sobotę 4 czerwca, które rozpoczniemy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, a zakończymy Mszą św.
o godz. 24.00.

ODPUST  PARAFIALNY

W przyszłą niedzielę 5 czerwca będziemy  przeżywali nasz parafialny  odpust Zesłania Ducha Świętego. Msze św. celebrowane są tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 13.30 J. E. Ks. Biskup Wiesław Szlachetka udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Bardzo serdecznie prosimy o modlitwy w tej intencji.

KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: we wtorek – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny; w środę - Św. Justyna – męczennika; w piątek – Świętych męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy.

AKCJA  LUDZI  DOBREJ  WOLI

Po przerwie powracamy do akcji „Pyszne Ciasto na Niedzielę”.  Po Mszach św. za dobrowolną ofiarę można nabyć ciasto upieczone przez nasze Parafianki. Dzisiaj dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pomoc rodzinom będącym w potrzebie.

PIELGRZYMKA  DO  WEJHEROWA

Podajemy do wiadomości, że w  sobotę i niedzielę – 11 i 12 czerwca odbędzie się tradycyjna piesza pielgrzymka do i z Wejherowa na Odpust Kalwaryjski. Wymarsz pielgrzymki nastąpi w sobotę 11 czerwca po Mszy św. o godz. 5.30, a powrót w niedzielę – wymarsz po uroczystościach kalwaryjskich. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w pielgrzymce. W szczególny sposób zapraszamy młodzież, która otrzyma sakrament bierzmowania.

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która  wyłożona jest pod chórem.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary.

SPOTKANIA

• Wszystkich obdarzonych przez Pana Boga darem śpiewu zapraszamy na próby naszego chóru parafialnego, które odbywają się w poniedziałki i środy - o godz. 18.30.
  • Spotkanie scholi dziecięcej „Duszki”- w sobotę - o godz. 10.00

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom oraz gościom, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najlepsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności:

Śp. Jerzego Wojciechowskiego – lat 74 z ul. Turkusowej

Dobry Jezu…