W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.15, 13.30 (dla dzieci przygotowujących się do I Komuni), 18.00

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: 7.00, 8.30 i 15.00 (od 27 grudnia do 29 stycznia 2022)

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

a) UWAGA: od 27 grudnia do 29 stycznia w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w okresie wakacyjnym: tylko WTOREK i PIĄTEK, 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:

OGŁOSZENIE DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2022

TYDZIEŃ  EKUMENICZNY

We wtorek 18 stycznia rozpocznie się  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywany pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Prosimy o modlitwę w tej intencji.

NOWENNA  DO  MATKI  BOSKIEJ  NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY

Środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarujemy z prośbą o jedność wszystkich chrześcijan.

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU

W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na modlitwy do Ducha Świętego oraz adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 17.00.

NABOŻEŃSTWO  KU CZCI  ŚW. RITY

W sobotę 22 stycznia Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo ku czci św. Rity, która jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych, wspomaga rodziców oczekujących potomstwa, godzi zwaśnionych i uczy pełnić wolę Bożą. Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że pomoc św. Rity jest im potrzebna i prosimy o przyjście
z różami, które są Jej atrybutem. Na tę Mszę św.  w szczególny sposób zapraszamy przedstawicieli Rodzin, które pragną otrzymać błogosławieństwo kolędowe.

KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy: w poniedziałek – Świętego Antoniego – opata; w środę – Świętego Józefa Sebastiana Pelczara – Biskupa; w piątek – Świętą Agnieszkę – dziewicę i męczennicę.

KOLĘDA

Trwają odwiedziny duszpasterskie. Rodziny, które zaprosiły kapłana zostaną poinformowane telefonicznie o terminie odwiedzin. Rodziny, które jeszcze nie zaprosiły, a pragną to uczynić drogą internetową lub indywidualnie.

AKCJA  LUDZI  DOBREJ  WOLI

Informujemy, że trwa akcja naszych Parafianek „Pyszne Ciasto Na Niedzielę”.  Po Mszach św. za dobrowolną ofiarę będzie rozprowadzane ciasto upieczone przez parafian. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pomoc Pani Marcie Chrzan, która choruje na mukowiscydozę (ciasto pieką Przyjaciele Pani Marty).

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która  wyłożona jest pod chórem.

SPOTKANIA

• Wszystkich obdarzonych przez Pana Boga darem śpiewu zapraszamy na próby naszego chóru parafialnego, które odbywają się w poniedziałki i środy - o godz. 18.30.
  • Spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – w niedzielę na i po Mszy św.  o godz. 18.00.
  • Spotkanie scholi dziecięcej „Duszki”- w sobotę - o godz. 10.00

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary.

POSZUKUJEMY  KOŚCIELNEGO

Pan Filip – kościelny -  z powodów osobistych kończy służbę dla naszej wspólnoty. Bardzo serdecznie prosimy panie lub panów o podjęcie tej  zaszczytnej funkcji. Kontakt z Ks. Proboszczem w Biurze Parafialnym.

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom oraz gościom, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najlepsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

» Archiwum | Pobierz jako PDF

Bal karnawałowy dla dzieci, 9.01.2022