W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.15, 13.30 (dla dzieci przygotowujących się do I Komuni), 18.00

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: 7.00, 8.30 i 15.00 (od 27 grudnia do 29 stycznia 2022)

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

a) UWAGA: od 27 grudnia do 29 stycznia w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w okresie wakacyjnym: tylko WTOREK i PIĄTEK, 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:

Zespół muzyczny "Amoris laetitia"

Zespół muzyczny powstał wiosną 2016 r. Jego członkowie, poprzez śpiew i muzykę pragną wyrazić swoją miłość do Boga. Ubogacają graniem i śpiewaniem Eucharystie, czuwania modlitewne, adoracje Najświętszego Sakramentu, jak również inne przedsięwzięcia muzyczne o charakterze religijnym.

* * *

Zespół powstał wiosną 2016 r. na potrzeby organizacji Rekolekcji Uwielbienia, które odbyły się w naszej wspólnocie parafialnej pod hasłem "Któż jak Bóg”. Rekolekcje te poprowadził Lech Dokowicz.

To, co nas połączyło, to przede wszystkim miłość do Boga, jak również pragnienie Jego uwielbiania  poprzez śpiew i muzykę. Staramy się jak najlepiej wykorzystać te Boże talenty, którymi nas Pan obdarzył.

Grupa nasza ubogaca swoim graniem i śpiewem szereg Liturgii Eucharystycznych, czuwań modlitewnych oraz innych stałych  nabożeństw - miedzy innymi do Św. Rity, patronki spraw trudnych, które każdego miesiąca są  organizowane w naszej parafii i na które serdecznie zapraszamy

Dlaczego śpiewająco i grająco… ?

Według św. Hildegardy muzyka tworzona przez ludzi jest środkiem do odzyskania początkowej radości i piękna raju. Przed grzechem pierwszych rodziców Adam swoim czystym głosem mógł w naturalny sposób włączać się w chóry aniołów i wraz z nimi wielbić Boga, po upadku człowiek zaczął tworzyć instrumenty muzyczne, ponieważ potrzebował muzyki, aby przybliżyć się za jej pośrednictwem do Nieba (nawet jeśli nie zdawał sobie z tego sprawy, dlaczego potrzebna jest mu muzyka).

W Starym Testamencie znajdziemy liczne przykłady uwielbienia Boga rozumianego właśnie jako osobiste lub kolektywne wyśpiewywanie i wygrywanie Bogu pieśni pochwalnych i dziękczynnych, wznoszenia okrzyków, klaskania, podnoszenia rąk, pląsania itp.

Można podać wiele fragmentów Pisma Świętego, które o tym mówią. Oto kilka z nich:

•  „Psalm śpiewajcie Panu, co mieszka na Syjonie, pośród narodów głoście Jego dzieła” (Ps 9, 12)
  • „Śpiewajcie Panu psalm wy, co Go miłujecie, wychwalajcie pamiątkę Jego świętości!”  (Ps 30, 5)
  • „Radośnie śpiewajcie Bogu, naszej Mocy, wykrzykujcie Bogu Jakuba! Zacznijcie śpiew i w bęben uderzcie, w harfę słodko dźwięczącą i lirę!”  (Ps 81, 2-3)
  • „Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry, przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy, przy trąbach i dźwięku rogu: radujcie się wobec Pana, Króla!” (Ps 98, 5-6)
  • „Chwalcie Go dźwiękiem rogu, chwalcie Go na harfie i cytrze! Chwalcie Go bębnem i tańcem, chwalcie Go na strunach i flecie! Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych, chwalcie Go na cymbałach brzęczących”(Ps 150, 3-5).

Zespół "Amoris laetitia" tworzą:

Magda Drywa – gitara, śpiew

Marek Drywa – perkusja, instrumenty klawiszowe