W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:15, 13:30 (dla dzieci przygotowujących się do I Komunii), 18:00

W wakacje: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00 i 20:00 (nie ma Mszy o 13:30)

W DNI POWSZEDNIE:
7:00, 8:30 i 18:00   (w styczniu - Msza wieczorna o 15:00)
W wakacje: 8:30, 18:00  (nie ma Mszy o 7:00)

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Uwaga:
a) w okresie kolędowym (styczeń) w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w wakacje: tylko PONIEDZIAŁEK i PIĄTEK w godz. 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D
81-113
tel. 58 625 92 04

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:
53 1240 5396 1111 0000 5381 6380

Duszpasterze - obecnie pracujący

  • ks. kan. Marek Wende

    proboszcz - od 1 grudnia 1989 r.

    duchasw@diecezjagdansk.pl

    Ks. proboszcz Marek odpowiada za całokształt życia parafialnego - koordynuje wszystkie duszpasterstwa parafialne i odpowiada za utrzymanie kościoła i plebanii. Ponadto opiekuje się Radą Parafialną, KSM Semper Fidelis i wspólnotą Żywego Różańca.

    Dyżur w kancelarii: poniedziałek (rano), środa, czwartek (po południu), piątek.

    Data ur.: 25 maja 1955 r.

    Data święceń: 17 maja 1981 r.

    Imieniny: 25 kwietnia

    Inne funkcje


    Przewodniczący Rady Duszpasterstwa Kolejarzy
    Wicedziekan dekanatu Gdynia Oksywie
    Kanonik gremialny Kapituły Kolegiackiej Gdyńskiej
    Kanonik honorowy Kapituły Archikatedralnej Gdańskiej
    Diecezjalny duszpasterz kolejarzy

  • ks. Krzysztof Grzemski

    wikariusz - od 20 lutego 2019 r.

    krzysztofgrzemski@gmail.com

    Ks. Krzysztof przygotowuje dzieci do I Komunii świętej, opiekuje się Liturgiczną Służbą Ołtarza, towarzyszy kręgom Domowego Kościoła oraz pracuje jako katecheta w CKZiU nr 2 w Gdyni.

    Dyżur w kancelarii: wtorek

    Data święceń: 21 czerwca 2008 r.

    Imieniny: 25 lipca

    Parafia rodzinna: św. Jana z Kęt w Rumi

    Inne funkcje


    wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym oraz w Szkole Biblijnej Archidiecezji Gdańskiej

  • ks. Piotr Zaremba

    rezydent - od 1 sierpnia 2021 r.

    Ks. Piotr opiekuje się Wspólnotą Krwi Chrystusa, towarzyszy kręgom Domowego Kościoła oraz prowadzi katechezy dla dorosłych.

    Dyżur w kancelarii: poniedziałek (po południu) i czwartek (rano).

    Data święceń: 23 maja 1992 r.

    Imieniny: 29 czerwca

    Inne funkcje


    2020-06-09
    Kanonik honorowy Kapituła Kolegiacka Gdańskiej
    2012-12-21
    Diecezjalny duszpasterz Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji gdańskiej

    Poprzednie placówki


    2020-21
    proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca NMP w Strzelczyskach (Ukraina)

Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

  • ks. Adam Zelewski

    od 1 lipca 1990 r.  do 1 lipca 1992 r.


  • ks. Marek Lange

    wikariusz od 1 lipca 1992 r.  do 1 lipca 1995 r.


  • ks. kan. Krzysztof Homoncik

    wikariusz od 1 lipca 1992 r.  do 1 lipca 2000 r.


  • ks. kan. dr Tomasz Biedrzycki

    wikariusz od 1 lipca 1995 r.  do 1 lipca 1998 r.


  • ks. Leszek Laskowski

    wikariusz od 1 lipca 1998 r.  do 1 lipca 2001 r.


  • ks. Aleksander Piotrowski

    wikariusz od 1 lipca 2000 r.  do 1 lipca 2001 r.


  • ks. Szymon Buda

    wikariusz od 1 lipca 2001 r.  do 22 czerwca 2002 r.


  • ks. Waldemar Bajena

    wikariusz od 1 lipca 2001 r.  do 20 sierpnia 2007 r.


  • ks. Krzysztof Czabaj

    wikariusz od 22 czerwca 2002 r.  do 20 sierpnia 2007 r.


  • ks. Mariusz Lis

    wikariusz od 1 lipca 2006 r.  do 27 czerwca 2010 r.


  • ks. kan. dr Bartłomiej Stark

    wikariusz od 28 czerwca 2003 r.  do 1 lipca 2011 r.


  • ks. Henryk Mruczkowski

    wikariusz od 27 czerwca 2010 r.  do 1 grudnia 2011 r.


  • ks. Wojciech Tychnowski

    wikariusz od 20 sierpnia 2007 r.  do 1 lipca 2012 r.


  • ks. prał. Filip Krauze

    pomoc duszpasterska od 8 stycznia 2014 r.  do 22 czerwca 2014 r.


  • ks. Franciszek Czap

    wikariusz od 15 stycznia 2012 r.  do 14 czerwca 2015 r.


  • ks. dr Mirosław Piskozub

    wikariusz od 1 czerwca 2012 r.  do 30 czerwca 2015 r.


  • ks. Tomasz Chłopicki

    wikariusz od 1 lipca 2015 r.  do 26 sierpnia 2016 r.


  • ks. Aleksander Młodecki

    wikariusz od 8 listopada 2017 r.  do 19 stycznia 2018 r.


  • śp. ks. Andrzej Rakowski

    wikariusz od 26 sierpnia 2016 r.  do 1 marca 2018 r.

    Śp. ks. Andrzej Rakowski zmarł 11 stycznia 2019 roku w 44. roku życia i 18. roku kapłaństwa

    W naszej parafii pracował w latach 2016-2018.

    Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!


  • ks. Rafał Grejciun

    wikariusz od 1 lipca 2015 r.  do 1 lipca 2018 r.


  • śp. ks. Krzysztof Gidziński

    wikariusz od 1 lutego 2018 r.  do 20 lutego 2019 r.

    Śp. ks. Krzysztof Gidziński zmarł 24 maja 2022 r. w 55. roku życia i 29. roku kapłaństwa.

    W naszej parafii pracował w latach 2018-2019.

    Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!


  • ks. Francesco Gallo

    wikariusz od 1 lipca 2018 r.  do 10 stycznia 2021 r.


  • ks. Piotr Wulgaris

    wikariusz od 18 kwietnia 2019 r.  do 30 czerwca 2021 r.



Zdjęcia

Rocznica święceń kapłańskich…

Grill na zakończenie roku LSO i "Duszków"

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
167 0.084527015686035