W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:15, 13:30 (dla dzieci komunijnych), 18:00
W DNI POWSZEDNIE:  7:00, 8:30 i 18:00   (w styczniu - o 15:00 zamiast 18:00)
SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

W wakacje (do 27 VIII włącznie):  8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00 i 20:30 (nie ma Mszy o 13:30)

W wakacje (do 2 IX włącznie):   8:30, 18:00

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Uwaga:
a) w okresie kolędowym (styczeń) w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w wakacje (do 2 IX): tylko PONIEDZIAŁEK i PIĄTEK w godz. 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D
81-113
tel. 58 625 92 04

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:
53 1240 5396 1111 0000 5381 6380

Włochy 12-24 września 2022 r.

CIESZYN PADWA FERARRA LORETO NURSJA – CASI – ASYŻ –
SANTA MARIA DEGLI ANGELI – RIVOTORTO RZYM WATYKAN  MONTE CASSINO  
– NEAPOL – POMPEJE
SAN GIOVANNI ROTONDO MONTE SAN’T ANGELO LANCIANO –
MANOPELLO – L’AQUILA BOLONIA

                                                                                               | TERMIN:    12.09 – 24.09.2022

                                                                                               | CENA:         3600 PLN/os.

|  PROGRAM:

Dzień 1:  WYJAZD z Polski – Cieszyn

O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagaży. Wyjazd w kierunku Polski południowej. Po południu dojedziemy do Cieszyna. Krótki spacer po mieście. Zobaczymy Wzgórze Zamkowe, plac Teatralny z Książnicą Cieszyńską, Stary Targ, dawny Dom Niemiecki, Studnię Trzech Braci, Plac Dominikański i Kościół św. Marii Magdaleny oraz Rynek z Ratuszem. Wieczorem przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg

Dzień 2:  PRZEJAZD DO WŁOCH

Rano, po śniadaniu udamy się w dalszą drogę. Całodzienny przejazd przez terytorium Czech oraz Austrii do Włoch. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Padwy. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  PADWA – FERARRA

Rano, po śniadaniu przyjedziemy do Padwy, miasta św. Antoniego. Krótki spacer przez Prato della Valle do bazyliki wybudowanej na jego cześć i nazwanej przez mieszkańców – Il Santo, czyli Święty. Nawiedzimy grób Świętego, barokową Kaplicę Relikwii oraz zapoznamy się ze wspaniałą architekturą kościoła, kryjącą w sobie urok różnych, architektonicznych styli. Po południu przyjedziemy do Ferarry – zwiedzanie starówki oraz nawiedzenie sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Santa Maria del Vado. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Loreto, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:  LORETO – NURSJA – CASCIA

Rano śniadanie. Następnie przejedziemy do Loreto – do Sanktuarium św. Domku – według tradycji – domku, który był doczesnym mieszkaniem Najświętszej Marii Panny. Zobaczymy miejsce Zwiastowania oraz powstania Litanii Loretańskiej. Kolejno dotrzemy do usytuowanej w głębi Umbrii Nursji – pięknego miasta z którego pochodzi św. Benedykt i jego siostra św. Scholastyka. Obecnie miasto podnosi się z ruin po tragicznym trzęsieniu ziemi z 2016 roku Następnie przejazd do miasta Świętej Rity – Casci. To jedna z najważniejszych świętych w Italii, patronka kobiet i spraw trudnych. Tu nawiedzimy kościół, gdzie do dnia dzisiejszego złożone jest w kryształowym sarkofagu jej nienaruszone ciało. Zobaczymy również klasztor, w którym spędziła ostatnie lata swojego życia. Wieczorem przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:  ASYŻ – SANTA MARIA DEGLI ANGELI – RIVOTORTO

Śniadanie. Po nim udamy się do Santa Maria degli Angeli. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Anielskiej, która jest relikwiarzem małego kościółka Porcjunkuli, w pobliżu którego zmarł św. Franciszek. Następnie krótka wizyta w Rivotorto – miejscu gdzie św. Franciszek gromadził się ze swoimi współbraćmi jeszcze przed otrzymaniem Porcjunkuli. Następnie udamy się do Asyżu – miasta św. Franciszka. Zwiedzanie zaczniemy od Bazyliki św. Klary, gdzie znajduje się jej grób, następnie przejdziemy historycznym centrum. Zobaczymy Oratorium San Francesco Poccollino, Chiesa Nova, kościół wybudowany w miejscu domu rodziny Bernardone. Dalej na asyskim rynku podziwiać będziemy Bazylikę Santa Maria Sopra Minerva. Na zakończenie pobytu w Asyżu nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka – gotycką budowlę ozdobioną wspaniałymi freskami Giotta, przedstawiającymi sceny z życia Świętego Biedaczyny. Wieczorem przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6:  RZYM – WATYKAN

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Watykanu, do Bazyliki św. Piotra – najważniejszego kościoła chrześcijańskiego świata. Zobaczymy słynną ,,Pietę” autorstwa Michała Anioła, Kaplicę św. Sebastiana z grobem św. Jana Pawła II, Ołtarz Główny wykonany z brązu przez Berniniego, Groty Watykańskie, gdzie znajduje się Grób św. Piotra i wielu papieży oraz wiele innych, cennych zabytków. Następnie przejdziemy na Plac św. Piotra, gdzie będziemy podziwiać niezwykłą kolumnadę Berniniego i Spiżową Bramę oraz słynne okno Pałacu Papieskiego. Po południu kontynuacja zwiedzania. W programie spacer po Starożytnym Rzymie, gdzie podziwiać będziemy pozostałości po antycznych, rzymskich forach, słynne Koloseum i Kapitolińskie Wzgórze oraz Bazylikę św. Jana na Lateranie. W ołtarzu głównym znajdują się największe relikwie chrześcijaństwa – głowy św. Piotra i Pawła. Obok bazyliki znajduje się kaplica ze Świętymi Schodami, po których według legendy szedł sam Jezus Chrystus przed oblicze Piłata. Na zakończenie dnia przejedziemy do Bazyliki św. Pawła za Murami. To symboliczne miejsce śmierci Świętego, gdzie pod baldachimem ołtarza papieskiego znajduje się Jego grób. Wokół naw i transeptu, znajdują się portrety wszystkich papieży –począwszy do św. Piotra, aż po obecnego papieża. Wieczorem wrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:  WATYKAN – RZYM (NIEDZIELA)

Po śniadaniu w hotelu przejedziemy do Rzymu. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Bazyliki Matki Bożej Większej. To jedna
z czterech patriarchalnych Bazylik Rzymu, poświęcona Matce Bożej. Jedną z najważniejszych relikwii znajdujących się w jej wnętrzu są relikwie żłóbka pańskiego, które według tradycji przywiozła do Rzymu św. Helena. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do Watykanu, gdzie na Placu św. Piotra weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański wraz z papieżem Franciszkiem. Po zakończonej modlitwie będziemy mieć czas wolny na zakupy oraz zjedzenie lunchu. Po południu będziemy kontynuować zwiedzanie Wiecznego Miasta. W programie spacer po Rzymie barokowym. Zobaczymy Plac Navona – miejsce męczeńskiej śmierci św. Agnieszki, gdzie znajduje się poświęcony jej kościół oraz słynna Fontanna Czterech Rzek. Kolejno przejdziemy pod Panteon – jedną z najstarszych budowli starożytnego Rzymu, miejsce w czasach antycznych poświęcone wszystkim bogom, dziś Najświętszej Marii Pannie od Męczenników. Dalej w programie Fontanna di Trevi (najsłynniejsza fontanna Rzymu) i Plac Hiszpański ze słynnymi Hiszpańskimi Schodami, najdłuższymi w Europie. Na tych 137 stopniach, przypominających kształtem motyla, tłumnie siadali zmęczeni turyści i mieszkańcy. W godzinach wieczornych powrócimy do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8:  MONTE CASSINO – NEAPOL – POMPEJE

Rano, po wczesnym śniadaniu wyjazd na Monte Cassino. Tu św. Benedykt założył swój ostatni klasztor, napisał regułę i zmarł. W tym miejscu umarła również jego bliźniacza siostra, św. Scholastyka, założycielka zakonu benedyktynek. Szczątki tych dwojga świętych są najcenniejszymi relikwiami opactwa. Po nawiedzeniu Bazyliki przejdziemy na znajdujący się nieopodal Cmentarz Żołnierzy Polskich. W czasie II wojny światowej miały tu miejsce walki pomiędzy wojskami alianckimi a niemieckimi, kiedy to II Korpus Wojska Polskiego pod dowództwem generała Andersa odniósł historyczne zwycięstwo.do Neapolu, niepisanej stolicy południa Italii. Zobaczymy miejsca związane z Ojcem Dolindo, który pochodził właśnie z Neapolu. Ojciec Dolindo był znanym mistykiem i egzorcystą, o którym Ojciec Pio mawiał: „W trudnych sprawach idźcie do Ojca Dolindo! To święty kapłan”. Jest on także autorem znanej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij”. Dalej gwarną ulicą Toledo przejdziemy do Galerii Umberto I, Teatru St. Carlo i Piazza Plebiscito ze swym Palazzo Reale. W przerwie czas na degustację neapolitańskiej pizzy. Na zakończenie pobytu w Neapolu objazd panoramiczny jedną z najpiękniejszych promenad miasta, obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro. Po południu udamy się do Pompei, miasta, które zostało zniszczone w 79 roku n.e. przez erupcję Wezuwiusza. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańca Świętego. Czas wolny na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Pompejańskiej i przy grobie wielkiego propagatora modlitwy różańcowej błogosławionego Bartolo Longo. Wieczorem przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9: MONTE SAN’T ANGELO – SAN GIOVANNI ROTONDO

Rano po śniadaniu zobaczymy Monte San’t Angelo. Nawiedzimy pięknie położone sanktuarium św. Archanioła Michała. Zobaczymy miejsce objawień, grotę, ponad którą wybudowano wspaniały kościół, jedno z najstarszych sanktuariów świata
i Niebiańską Bazylikę. Po południu dojedziemy do San Giovanni Rotondo, sanktuarium św. Ojca Pio. Zobaczymy kościół Antyczny, gdzie Święty otrzymał stygmaty, Bazylikę Matki Bożej Łaskawej oraz nowe sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Ivana Rupnika znajduje się Jego grób. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10:  LANCIANO – MANOPELLO – L’AQUILA

Po śniadaniu udamy się do najstarszego sanktuarium cudu Eucharystycznego na włoskiej ziemi – Lanciano. Następnie dotrzemy do Sanktuarium w Manoppello w Abruzji. Tam od 500 lat w małym kościele Kapucynów czczona jest niezwykła relikwia – płótno znane jako „Chusta św. Weroniki”. Na zakończenie zatrzymamy się w usytuowanej u stóp najwyższego pasma Apeninów stolicy Abruzji L'Aquila, mieście, w którym posługuje Ksiądz pochodzący z naszej gdyńskiej parafii. Ostatnim etapem podróży w tym dniu będzie przejazd wspaniała apenińską autostradą na wybrzeże adriatyckie i dalej do hotelu w ok. Pescary. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11: BOLONIA

Po śniadaniu udamy się do najstarszego ośrodka uniwersyteckiego Europy i stolicy regionu Emilia Romagna Bolonii, gdziezwiedzimy starówkę pod opieka lokalnego przewodnika (Bazylika San Petronio, Uniwersytet z Teatrem Anatomicznym, Piazza Maggiore z Fontanną Neptuna, Due Torri). Następnie przejedziemy na nocleg i kolację do hotelu w okolicach Padwy.

Dzień 12:  POWRÓT DO POLSKI

Rano, po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski. Całodzienny przejazd autokarem. Wieczorem kontynuacja podróży powrotnej.

Dzień 13:  POWRÓT DO POLSKI

Powrót na parafię w godzinach nocnych/wczesno porannych. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 11 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 - osobowe z łazienkami)
 • wyżywienie 2xdziennie: 11 śniadań, 11 obiadokolacji
 • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (30 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
 • opiekę doświadczonego pilota
 • przedstawiony program zwiedzania
 • podatek VAT

|  CENA  NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, wjazdów do miast i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, taks klimatycznych, obligatoryjnych napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 125 EUR/os. – kwota płatna u pilota w autokarze). Podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny biletów wstępu zmieniają się dynamicznie, niezależnie od Orlando Travel. 

 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (250 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 • wydatków własnych
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
 • świadczeń niewymienionych w ofercie

|  WAŻNE INFORMACJE:

 1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
 2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
 3. Cena skalkulowana jest dla grupy 46 os.
 4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
 5. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki (w tym te dotyczące wymaganych dokumentów). Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.
 6. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).                                                                                karta uczestnika Włochy 

Zdjęcia

Uroczyste poświęcenie nagrobka śp. Ks. Marka Wende

Błogosławieństwo nowego krzyża misyjnego, 14.09.2023

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
188 0.072638034820557