MSZE ŚWIĘTE:

 

niedziela i święta:

8:00    9:30   11:00   12:15   13:30   18:00 

 

dni powszednie:

7:00   8:30   18:00

tel. 58 625 92 04

 

mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Parafia Ducha Świętego
i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

ul. Zielona 11D

81-113 Gdynia

 Aktualizacja strony:    19 września 2021

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2018
Miesiąc maj jest poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach
01 kwietnia 2018
Zapraszamy do zapozniania się z naszy

Parafia Ducha Świętego i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia     tel. 58 625 92 04

Zespół dziecięcy"Duszki"

Zespół Duszki powstał w 1992 roku z inicjatywy ks. Krzysztofa Homoncika. Pierwszymi prowadzącymi byli Izabela Jasiecka, Dorota Sobocińska oraz Arkadiusz Szyszko. Wkrótce dołączyli do nich Dorota Bociąga oraz Julia Mańkowska. Pierwsze „śpiewacze” kroki zespół stawiał na Mszy Świętej dla dzieci w naszym kościele o godzinie 11.00. Na tej Mszy zespół Duszki można usłyszeć również dziś.

 

W pierwszych latach istnienia zespół liczył ok. 50 dziewczynek. Oprócz zaangażowania i pracy na rzecz naszej parafii, Duszki odnosiły wiele sukcesów również poza jej granicami.

 

Zespół był wielokrotnie zapraszany do uczestniczenia i przygotowania oprawy muzycznej wielu uroczystości kościelnych odbywających się na terenie archidiecezji gdańskiej. Na swoim koncie ma również występy na festiwalu „Dzień Dziecka z Jezusem” w Operze Leśnej w Sopocie, w telewizyjnym katolickim programie dla dzieci „Ziarno” oraz na Kongresie Misyjnym Dzieci organizowanym w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski na Jasnej Górze. 

 

Oprócz pieśni religijnych Duszki miały też w swoim repertuarze utwory o tematyce związanej z morzem i Gdynią, dzięki którym stały się w 1998 roku laureatem konkursu „Do Gdyni przyjeżdżaj z piosenką”. Morski repertuar pozwolił na występy m.in. na targach gdyńskich w WTC Expo oraz na festynie organizowanym i transmitowanym przez TVP Gdańsk.

 

Przez wszystkie lata skład zespołu wielokrotnie się zmieniał – starsze dziewczynki odchodziły, nowe przychodziły. Zmieniali się także prowadzący – ich funkcję pełnili między innymi Patrycja Rita oraz Bogdan Piaszczyński.

 

Obecny skład zespołu prowadzącego Duszki ukształtował się jesienią 2013 roku. Jest to w dużej mierze zespół rodzinny, większość muzyków jest ze sobą spokrewniona. Początkowo Duszki liczyły tylko 8 dziewczynek, ale urozmaicona muzyka i cotygodniowe występy na Mszy Świętej zachęcają ,by nowe dzieci dołączały  do zespołu. W tej chwili do Duszków należy ok. 25 dzieci.

 

15 listopada 2014 roku Duszki brały udział w IV Dziecięcej Cecyliadzie w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie. Był to przegląd 14-tu scholek dziecięcych z naszej diecezji, na którym Duszki zajęły zaszczytne pierwsze miejsce oraz wyróżnienie za rodzinne granie i muzykowanie.

 

Aktualnie Duszki regularnie ubogacają niedzielne Msze Święte o godzinie 11.00, a także spędzają wspólnie wolny czas w okresie ferii zimowych czy wakacji. 

Duszki na YouTube

Galeria Duszków