MSZE ŚWIĘTE:

 

niedziela i święta:

8:00    9:30   11:00   12:15   13:30   18:00 

 

dni powszednie:

7:00   8:30   18:00

tel. 58 625 92 04

 

mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Parafia Ducha Świętego
i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

ul. Zielona 11D

81-113 Gdynia

 Aktualizacja strony:    19 września 2021

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2018
Miesiąc maj jest poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach
01 kwietnia 2018
Zapraszamy do zapozniania się z naszy

Parafia Ducha Świętego i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia     tel. 58 625 92 04

Zespół muzyczny "Amoris Laetitia"

Zespół muzyczny Amoris Laetitia powstał wiosną 2016 r. na potrzeby organizacji Rekolekcji Uwielbienia, które odbyły się w naszej wspólnocie parafialnej pod hasłem "Któż jak Bóg”. Rekolekcje te poprowadził Lech Dokowicz.


To, co nas połączyło, to przede wszystkim miłość do Boga, jak również pragnienie Jego uwielbiania  poprzez śpiew i muzykę. Staramy się jak najlepiej wykorzystać te Boże talenty, którymi nas Pan obdarzył.


Grupa nasza ubogaca swoim graniem i śpiewem szereg Liturgii Eucharystycznych, czuwań modlitewnych oraz innych stałych  nabożeństw - miedzy innymi do Św. Rity, patronki spraw trudnych, które każdego miesiąca są  organizowane w naszej parafii i na które serdecznie zapraszamy

 

Dlaczego śpiewająco i grająco… ?


Według św. Hildegardy muzyka tworzona przez ludzi jest środkiem do odzyskania początkowej radości i piękna raju. Przed grzechem pierwszych rodziców Adam swoim czystym głosem mógł w naturalny sposób włączać się w chóry aniołów i wraz z nimi wielbić Boga, po upadku człowiek zaczął tworzyć instrumenty muzyczne, ponieważ potrzebował muzyki, aby przybliżyć się za jej pośrednictwem do Nieba (nawet jeśli nie zdawał sobie z tego sprawy, dlaczego potrzebna jest mu muzyka).


W Starym Testamencie znajdziemy liczne przykłady uwielbienia Boga rozumianego właśnie jako osobiste lub kolektywne wyśpiewywanie i wygrywanie Bogu pieśni pochwalnych i dziękczynnych, wznoszenia okrzyków, klaskania, podnoszenia rąk, pląsania itp.

 

Można podać wiele fragmentów Pisma Świętego, które o tym mówią. Oto kilka z nich:

 

Psalm śpiewajcie Panu, co mieszka na Syjonie, pośród narodów głoście Jego dzieła

 (Ps 9, 12)

Śpiewajcie Panu psalm wy, co Go miłujecie, wychwalajcie pamiątkę Jego świętości!” 

(Ps 30, 5)

Radośnie śpiewajcie Bogu, naszej Mocy, wykrzykujcie Bogu Jakuba! Zacznijcie śpiew i w bęben uderzcie, w harfę słodko dźwięczącą i lirę!”

 (Ps 81, 2-3)

 

„Śpiewajcie Panu przy wtórze cytry, przy wtórze cytry i przy dźwięku harfy, przy trąbach i dźwięku rogu: radujcie się wobec Pana, Króla!”

(Ps 98, 5-6)

„Chwalcie Go dźwiękiem rogu, chwalcie Go na harfie i cytrze! Chwalcie Go bębnem i tańcem, chwalcie Go na strunach i flecie! Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych, chwalcie Go na cymbałach brzęczących”

(Ps 150, 3-5).


Zespół "Amoris laetitia" tworzą:

 

Magda Drywa – gitara, śpiew

Marek Drywa – perkusja, instrumenty klawiszowe

Krystyna Wojciechowska – skrzypce

Adam Błaszak– instrumenty klawiszowe, śpiew

Mariusz Elert – gitara basowa

Ksenia Loose - Pietrzyk– śpiew

Joanna Żurowska – śpiew

Joanna Wrzesińska - śpiew

Dorota Michniak - Konon – śpiew

Rafał Różański – śpiew

Małgosia Wika - Czarnowska  – śpiew