MSZE ŚWIĘTE:

 

niedziela i święta:

8:00    9:30   11:00   12:15   13:30   18:00 

 

dni powszednie:

7:00   8:30   18:00

tel. 58 625 92 04

 

mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Parafia Ducha Świętego
i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

ul. Zielona 11D

81-113 Gdynia

 Aktualizacja strony:    19 września 2021

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2018
Miesiąc maj jest poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach
01 kwietnia 2018
Zapraszamy do zapozniania się z naszy

Parafia Ducha Świętego i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia     tel. 58 625 92 04

Wspólnota Krwi Chrystusa

Początki Wspólnoty Krwi Chrystusa sięgają Rzymu, daty 8-go grudnia 1808 roku, kiedy to św. Kacper del Buafalo, Założyciel Misjonarzy Krwi Chrystusa głosił homilię w kościele św. Mikołaja w Wiezieniu na temat siedmiu przelań krwi Chrystusa. Ten dzień uznaje się dniem powstania Wspólnoty.

 

W kościele św. Mikołaja znajdowały się relikwie Krwi Chrystusa związane z tradycją rodziny Sevellich. Ks. Franciszek Albertini, duchowy ojciec św. Kaspra, zapoczatkował w tym miejscu kult relikwii Krwi Chrystusa.

 

Wspólnota Krwi Chrystusa, która narodziła się w 1808 roku przy kościele św. Mikołaja została początkowo nazwana Bractwem Przenajdroższej Krwi i zajmowała się nie tylko modlitwami do Krwi Chrystusa, ale i dziełami miłosierdzia.

 

Podobnie dzisiaj, już po Soborze Watykańskim II, Wspólnota Krwi Chrystusa to ruch Kościoła Katolickiego, który skierowany jest do wszystkich wiernych, a w szczególności świeckich: dorosłych, młodzieży i dzieci, mających swoją duchowość i apostolstwo.

 

Duchowość Wspólnoty jest zawarta w Tajemnicy Paschalnej Jezusa Chrystusa, w Jego przelanej Krwi, która obrazuje nieskończoną Miłość Boga do człowieka. Tajemnicę paschalną chcemy dostrzegać dziś wszędzie tam, gdzie cierpi człowiek w sposób duchowy lub fizyczny, w ludzkich grzechach i zranieniach. Tam też widzimy Krzyż Krwi Chrystusa.

 

Aby osiągnąć ten cel, praktykujemy życie Słowem Bożym, które rozważamy w grupach raz w tygodniu, pod kierunkiem odpowiednich animatorów, za których formację odpowiadają Misjonarze Krwi Chrystusa. Ważnym elementem jest tzw. wymiana doświadczeń z życia z tym Słowem, które buduje w nas i innych wiarę i jedność. Życie Słowem Bożym uczy nas także praktykowania pokory, którą jest cnotą fundamentalną naszej duchowości.

 

Wspólnota Krwi Chrystusa działa apostolsko na wiele sposobów, szczególnie przy parafiach i w jedności z ich Proboszczami, angażując się w to, co jest Krzykiem Krwi Chrystusa w tym miejscu. Niektórzy z członków Wspólnoty apostołują poprzez dawanie świadecta życia Słowem Bożym w swoim środowisku, inni idą do hospicjów, szpitali, zakładów karnych etc.

 

Centrum Wspólnoty Krwi Chrystusa w Polsce znajduje się w Częstochowie przy ul. Mąkoszy 1, natomiast w północnej części Polski - w Swarzewie przy ul. Ks. Pronobisa 6a. Tutaj też odbywa się formacja członków i kandydatów Wspólnoty, a także comiesięczne Msze Święte do Krwi Chrystusa o uzdrowienie duszy i ciała, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

W naszej parafii Wspólnota Krwi Chrystusa powstała w 2000 roku. Założyła ją p. Honorata Drynda, która została pierwszą animatorką Wspólnoty, pełniąc tę funkcję do 2006 roku. W latach 2006 - 2015 animatorką była p. Jadwiga Kołacz, natomiast od roku 2015 funkcję animatorek pełnią p. Aleksandra Kositarz oraz p. Julianna Choińska.

 

Wspólnota spotyka się w każdy poniedziałek (oprócz okresu kolędowego) o godz. 17:00 w salce na plebanii.

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych lub osoby zagubione, osoby, które nie wiedzą, co zrobić z czasem lub osoby, które nie rozumieją cierpienia.

 

W modlitwie posługujemy się Pismem Świętym, modlitewnikiem do Krwi Chrystusa czy brewiarzem.


BŁOGOSŁAWIONA KREW JEZUSOWA - NA WIEKI BŁOGOSŁAWIONA