Parafia pw. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia

Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis"

Kościelna Służba Mężczyzn " Semper Fidelis przy naszej parafii powstała wiosną 1999 roku przed przybyciem Ojca Świętego Jana Pawła II do Gdańska. Przy zabezpieczaniu podczas Mszy św. na Hipodromie w Sopocie uczestniczyło 56 braci z naszej parafii. Obecnie jest nas 13 braci, wieloletnim moderatorem był brat Alfons Czapiewski. Aktualnym moderatorem jest brat Stanisław Urban, naszym opiekunem jest proboszcz ks. kan. Marek Wende .

W 2008 roku został poświęcony parafialny sztandar KSM "Semper Fidelis" ufundowany przez dobrodzieja z naszej parafii.

Do naszych najważniejszych zadań zgodnie z obowiązującym statutem należy pełnienie służby w czasie parafialnych, dekanalnych i archidiecezjalnych uroczystości kościelnych. Wywiązujemy się z tego obowiązku uczestnicząc czynnie we wszystkich uroczystościach. Zabezpieczamy rocznice kościelne w Gdyni i pomagamy przy procesji ulicami Gdyni organizowanej przez o. Jezuitów.

Dbamy o naszą formację religijną uczestnicząc każdego 13. dnia miesiąca w spotkaniach pod przewodnictwem księdza proboszcza. W każdy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za nasze dzieci, wnuki  i powołania kapłańskie . Uczestniczymy, także w spotkaniach moderatorów w Oliwie, w dniach skupienia w Straszynie oraz w pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śląskich. Bierzemy również czynny udział w drodze krzyżowej brzegiem morza Oksywie-Babie Doły oraz w drodze krzyżowej do Kalwarii Wejherowskiej.

Tworzymy zgraną grupę i zapraszamy do swego grona wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby służyć wspólnocie archidiecezji i parafii w myśl zasady “Zawsze wierni Bogu i Ojczyźnie”.

Bracia należący do „Kościelnej Służby Mężczyzn” przy naszej parafii:

• Głomski Bogdan
  • Hazuka Andrzej
  • Kulas Szczepan
  • Lehman Zbigniew
  • Łogiszyniec Longin
  • Mateńka Aleksander
  • Mozgawa Czesław
  • Rosa Stanisław
  • Stromski Edward
  • Urban Stanisław
  • Wojtas Jan
  • Zarzycki Adam
  • Żak Wojciech

Statutowym zadaniem duszpasterstwa KSM „Semper Fidelis” jest działanie na rzecz odnowy religijnej w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym, przez uświęcenie życia, pielęgnowanie tradycji chrześcijańskiej oraz przeciwdziałanie plagom społecznym i zagrożeniom narodowym.

Ponadto:  bezpośrednia posługa Kościołowi w czasie uroczystości kościelnych i uczestniczenie w życiu Kościoła w wymiarze duchowym i materialnym.

OGŁOSZENIA:

16 - 18 lutego 2018, godz. 17:00

Rekolekcje Wielkopostne KSM "Semper Fidelis" Archidiecezji Gdańskiej - Dom Rekolekcyjny w Straszynie

Rekolekcje wygłosi O.Mariusz Więckiewicz - Redemptorysta z Gdyni, Kapelan Szpitala Św. Wincentego w Gdyni.

GOŚĆ SZCZEGÓLNY: Ks. ARCYBISKUP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ METROPOLITA GDAŃSKI.

25 lutego2018, godz. 16:00

Z okazji XXXI rocznicy powołania K.S.M."Semper Fidelis" w dniu 25.02.2018 o godz.16:00 odbędzie się uroczysta Msza Św w parafii  MB Nieustającej Pomocy i Św. Piotra Rybaka w Gdyni przy ul .Portowa 2.

Obecność wszystkich braci obowiązkowa.

10 marca 2018, godz. 13:00

W sobotę, 10 marca, KSM „Semper Fidelis” zaprasza  na XVI Drogę Krzyżową „Brzegiem Morza” z Oksywia do Babich  Dołów.

Spotkanie o godz. 13.00  przy  pętli  autobusu  152 – na Oksywiu. Zakończenie  Mszą św. w parafii Matki Boskiej Licheńskiej.

24 marca 2018, godz. 11:00

W sobotę, 24.03.2018, o godz. 11:00   KSM. "Semper Fidelis" zaprasza na XXVII Drogę Krzyżową na Kalwarii Wejherowskiej.

22 kwietnia 2018, godz. 9:00

W niedzielę, 22.04.2018, o godz.9:00   KSM. "Semper Fidelis" zaprasza  na  XXIX Archidiecezjalną pieszą pielgrzymkę do Św. Wojciecha z Bazyliki Mariackiej.

Aktualizacja strony:  14 sierpnia 2019