Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis"

Kościelna Służba Mężczyzn " Semper Fidelis przy naszej parafii powstała wiosną 1999 roku przed przybyciem Ojca Świętego Jana Pawła II do Gdańska. Przy zabezpieczaniu podczas Mszy św. na Hipodromie w Sopocie uczestniczyło 56 braci z naszej parafii. Obecnie jest nas 13 braci, wieloletnim moderatorem był brat Alfons Czapiewski. Aktualnym moderatorem jest brat Stanisław Urban, naszym opiekunem jest proboszcz ks. kan. Marek Wende .

W 2008 roku został poświęcony parafialny sztandar KSM "Semper Fidelis" ufundowany przez dobrodzieja z naszej parafii.

Do naszych najważniejszych zadań zgodnie z obowiązującym statutem należy pełnienie służby w czasie parafialnych, dekanalnych i archidiecezjalnych uroczystości kościelnych. Wywiązujemy się z tego obowiązku uczestnicząc czynnie we wszystkich uroczystościach. Zabezpieczamy rocznice kościelne w Gdyni i pomagamy przy procesji ulicami Gdyni organizowanej przez o. Jezuitów.

Dbamy o naszą formację religijną uczestnicząc każdego 13. dnia miesiąca w spotkaniach pod przewodnictwem księdza proboszcza. W każdy pierwszy czwartek miesiąca modlimy się za nasze dzieci, wnuki  i powołania kapłańskie . Uczestniczymy, także w spotkaniach moderatorów w Oliwie, w dniach skupienia w Straszynie oraz w pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śląskich. Bierzemy również czynny udział w drodze krzyżowej brzegiem morza Oksywie-Babie Doły oraz w drodze krzyżowej do Kalwarii Wejherowskiej.

Tworzymy zgraną grupę i zapraszamy do swego grona wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby służyć wspólnocie archidiecezji i parafii w myśl zasady “Zawsze wierni Bogu i Ojczyźnie”.

Bracia należący do „Kościelnej Służby Mężczyzn” przy naszej parafii:

• Augustowski Grzegorz
  • Bielawa Zbigniew
  • Bumbul Jerzy
  • Głomski Bogdan
  • Hazuka Andrzej
  • Lehman Zbigniew
  • Łogiszyniec Longin
  • Mateńka Aleksander
  • Mozgawa Czesław
  • Rosa Stanisław
  • Stromski Edward
  • Urban Stanisław
  • Wojtas Jan
  • Zarzycki Adam
  • Żak Wojciech

Statutowym zadaniem duszpasterstwa KSM „Semper Fidelis” jest działanie na rzecz odnowy religijnej w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym, przez uświęcenie życia, pielęgnowanie tradycji chrześcijańskiej oraz przeciwdziałanie plagom społecznym i zagrożeniom narodowym.

Ponadto:  bezpośrednia posługa Kościołowi w czasie uroczystości kościelnych i uczestniczenie w życiu Kościoła w wymiarze duchowym i materialnym.

7:00   8:30   18:00

Aktualizacja strony:   28 maja 2020