Parafia pw. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia

7 października 2017 r., w pierwszą sobotę miesiąca, we wspomnienie MB Różańcowej, tysiące osób w całej Polsce zebrało się na granicach, aby wspólnie odmówić Różaniec w intencji naszej ojczyzny i całego świata.

Nasza parafia była wyznaczona jako kościół stacyjny, dzięki czemu mogliśmy w pełni uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu. Zebraliśmy się w kościele już o godz. 10:30 na katechezie, którą wygłosił ks. Rafał Grejciun. Bezpośrednio po niej, uczesticzyliśmy w uroczystej Mszy Świętej, zakończonej adoracją przed Najświętszym Sakramencie.

O godz. 14:00 udaliśmy się do wyznaczonego miejsca zbiórki, którym był cmentarz Marynarki Wojennej na Oksywiu, aby wspólnie odmówić cztery części różańca.

I choć był to październikowy dzień, choć tuż przed wybraniem się na granicę padał deszcz, w trakcie odmawiania modlitwy Maryja otaczała nas swoją opieką i zadbała, aby nikt z nas nie zmarzł ani nie zmókł.

Więcej o akcji różaniec do granic możecie przeczytać na stronie: rozaniecdogranic.pl

Różaniec do granic
07 października 2017