II Niedziela Adwentu, 8 grudnia 2019

UROCZYSTOŚĆ  NIEPOKALANEGO  POCZĘCIA  NAJŚWIĘTSZEJ  MARYI  PANNY

Dzisiaj, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze św. w naszym kościele tak jak w każdą niedziele. W szczególny sposób zachęcamy do udziału we Mszy św. o godz. 12:15, gdyż jest to  GODZINA  ŁASKI  DLA  CAŁEGO  ŚWIATA.

ADWENT

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Przez cały Adwent w dni powszednie o godz. 6:00 celebrowane będą Msze Święte Roratnie, na które serdecznie zapraszamy. Rodziców prosimy, aby zatroszczyli się, by ich dzieci miały lampiony. Po Mszy Roratniej zapraszamy dzieci do sali św. Jana Pawła II na ciepłe kakao i słodki bułeczki.

Informujemy, że w czasie Adwentu nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00.

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwy ku czci Ducha Świętego oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Modlitwy zakończymy o godz. 20.00.

NABOŻEŃSTWO  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 15:00.

NOWENNA  DO  MATKI  BOSKIEJ  NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY

Modlitwy Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ofiarujemy w intencji kobiet oczekujących potomstwa.

CZUWANIE  FATIMSKIE

W piątek, 13 grudnia po Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczniemy czuwanie z Matką Boską Fatimską przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, które zakończymy Mszą św. o godz. 20:30  połączoną z Apelem Jasnogórskim

ŚWIECE CARITAS

Caritas w Polsce już po raz dwudziesty szósty organizuje akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” pod hasłem „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Celem tego przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom, które doznają przemocy, ubóstwa oraz głodu.

W związku z tym rozprowadzane są świece – symbol jedności z potrzebującymi. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony będzie na tę akcję.

Byłoby dobrze, gdyby te świece zapłonęły w naszych domach podczas Świąt. Świece w cenie 6 zł – mała i 16 zł – duża - można nabyć pod chórem.

WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY

Nasza Parafia również pragnie nieść Wigilijną Pomoc najbardziej potrzebującym.  Tych, którzy chcą włączyć  się w parafialną akcję prosimy o przynoszenie do niedzieli, 15 grudnia włącznie, darów spożywczych (takich, które się szybko nie psują) i złożenia ich do kosza, który będzie umieszczony pod figurą św. Antoniego.

SIANKO

Służba Liturgiczna naszej parafii rozprowadza sianko, które położone pod obrusem podczas wigilijnej wieczerzy symbolizuje ubóstwo stajenki, w której narodził się Jezus. Wierność tradycji skłania nas do przypominania tego pięknego zwyczaju. Po Mszy św. prosimy zabrać  sianko do domu za dobrowolną ofiarę. Bóg zapłać.

KALENDARZ  LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy:

I Niedziela Adwentu

wspomnienie dowolne bł. Karola de Foucaulda, prezbitera

wspomnienie obowiązkowe św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

wspomnienie obowiązkowe św. Barbary, dziewicy i męczennicy

wspomnienie dowolne św. Saby Jerozolimskiego, prezbitera

wspomnienie obowiązkowe św. Mikołaja, biskupa

wspomnienie obowiązkowe św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

II Niedziela Adwentu

AUTOKAROWA PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Nasza Parafia pragnie zorganizować w dniach 13 - 24 kwietnia 2020 autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie pielgrzymki Padwa, Asyż, Loreto, Rzym, San Giovanni Rotoundo, Monte Sant Angelo, Cascia, Pompeje, Neapol, Manopello, Wenecja i inne atrakcje.

Spotkanie zainteresowanych odbędzie się w środę, 18 grudnia o godz. 19:00 w sali św. Jana Pawła II.

Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIA

Spotkanie Wspólnoty „Tabor” oraz  Studentów

Spotkanie chóru parafialnego

Zapraszamy chórzystów i wszystkich chętnych.

Spotkanie parafialnego zespołu Amoris Laetitia

Spotkanie ministrantów

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary.

Ofiary przyszłej niedzieli przeznaczone będą na cele inwestycyjne

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem. Pod chórem można zabrać kolejny numer naszego Biuletynu Parafialnego.

Dostępny jest nowy numer czasopisma biblijnego „Galilea”, do którego dołączona jest płyta CD z nagraniami kolęd.

ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz Tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze, i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności:

Śp. Jana Sujkę

lat 70 z ul. Zielonej

Dobry Jezu, a nasz Panie - daj mu wieczne spoczywanie.

Aktualizacja strony:   8 grudnia 2019