V Niedziela Wielkiego Postu, 29 marca 2020

NABOŻEŃSTWA  WIELKOPOSTNE

Dekretem Ks. Arcybiskupa Metropolity zawiesza się do odwołania nabożeństwa Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej (w piątek odbędą się tylko te, które są w łączności z Mszą Świętą o godz. 8:30 i 18:00).

Jednocześnie zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu, która będzie się odbywała w dni powszednie od godz. 15:00 do godz. 18:00.

Pamiętajmy, że w kościele może przebywać jednocześnie tylko 5 osób – prosimy, aby tego przestrzegać.

Biuro Parafialne i okazja do  skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania na dzwonek, który znajduje się przy Biurze Parafialnym.

DNI  EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• pierwszy czwartek – modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne

Po Mszy św. o godz. 18:00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przedstawicieli Żywego Różańca i Semper Fidelis w intencji dzieci i młodzieży, które zakończymy o godz. 20:00.

Jednocześnie przypominamy, że w kwietniu odmawia się tajemnice różańca opisane w książeczkach pod numerem 3

• pierwszy piątek – modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa

•  pierwsza sobota – modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi

O godz. 7:30 rozpoczniemy Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Chorych kapłani poinformują telefonicznie o terminie odwiedzin.

NIEDZIELA  PALMOWA

W przyszłą niedzielę będziemy wspominali uroczyste wejście Chrystusa do Jerozolimy.  Podczas wszystkich Mszy św. będziemy święcili palmy.

AKCJA  CARITASU

W okresie Wielkiego Postu CARITAS rozprowadza paschaliki w cenie 10 zł i baranki z białej czekolady w cenie  4 zł.

Nasza Wspólnota Parafialna pragnie nieść pomoc wszystkim będącym w potrzebie.  Tych, którzy chcą włączyć się w tą akcje prosimy o przynoszenie do jutra włącznie – darów spożywczych (takich, które się nie psują i mają termin ważności) i złożenia ich do kosza, który jest umieszczony pod figurą św. Antoniego.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarujemy w intencji ustania pandemii koronowirusa.

I  KOMUNIA  ŚWIĘTA

Informujemy, że uroczystość I Komunii świętej nie odbędzie się 25 kwietnia, a kolejny termin jest uzależniony od decyzji władz państwowych. Prosimy o cierpliwość.

AUTOKAROWA PIELGRZYMKA DO CZĘSTOCHOWY

Organizujemy w dniach 17 - 18 maja autokarową pielgrzymkę na nocne czuwanie,  przed obrazem Królowej Polski na Jasnej Górze.

W programie także Wadowice oraz Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Wyjazd nastąpi w niedzielę, 17 maja o godz. 4:00, a powrót w poniedziałek, 18 maja w godzinach wieczornych.

Zapisy w Biurze Parafialnym – konieczny jest numer PESEL. Koszt wyjazdu 180 zł.

KALENDARZ  LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy:

V Niedziela Wielkiego Postu

Poniedziałek V Tygodnia Wielkiego Postu

Wtorek V Tygodnia Wielkiego Postu

Środa V Tygodnia Wielkiego Postu

Czwartek V Tygodnia Wielkiego Postu

Piątek V Tygodnia Wielkiego Postu

Sobota V Tygodnia Wielkiego Postu

VI Niedziela Wielkiego Postu

Niedziela Palmowa

INFORMACJA SZCZEGÓLNA

Podajemy do wiadomości, że jako parafia utworzyliśmy w Internecie na facebooku swój profil. Wejść do niego można przez naszą stronę parafialną parafiaduchagdynia.pl.

Za pośrednictwem tego profilu pragniemy transmitować Msze św. w niedzielę o godz. 12:15 oraz w Wielkim Tygodniu obrzędy Triduum Paschalnego, aby w tym trudnym czasie jako Wspólnota Parafialna być bliżej siebie.

Bardzo serdecznie prosimy osoby biegłe w obsłudze komputera, aby pomogły innym osobom, które mają trudności w sprawach technicznych.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary.

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz Tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze, i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

Aktualizacja strony:   28 marca 2020