II Niedziela Zwykła, 17 stycznia 2021

RÓŻANIEC

Wszystkich, którzy pragną modlić się o pokój na świecie i ustanie kronowirusa zapraszamy na modlitwy różańcowe w dni powszednie o godz. 8:00.

TYDZIEŃ  EKUMENICZNY

Jutro, w poniedziałek rozpocznie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przeżywany pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (J 15,5-9). Pamiętajmy w modlitwie.

NOWENNA  DO  MATKI  BOSKIEJ  NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY

Modlitwy Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ofiarujemy w intencji błagalnej o jedność chrześcijan.

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU

W czwartek po Mszy św. o godz. 15:00 zapraszamy na modlitwy ku czci Trzeciej Osoby Trójcy Świętej oraz adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 17.00.

NABOŻEŃSTWO  KU CZCI  ŚW. RITY

W piątek, 22 stycznia o godz. 15:00 odbędzie się nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo ku czci św. Rity, która jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych, wspomaga rodziców oczekujących potomstwa, godzi zwaśnionych i uczy pełnić wolę Bożą.

Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że pomoc św. Rity jest im potrzebna i prosimy o przyjście z różami, które są Jej atrybutem.

KALENDARZ  LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy:

Druga Niedziela Zwykła

Św. Agnieszki – dziewicy i męczennicy

Trzecia
Niedziela Zwykła

KOLĘDA

Informujemy, że od poniedziałku rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin, które nas zaprosiły. Każda rodzina zostanie telefonicznie poinformowana o terminie wizyty duszpasterskiej.

NOWENNA  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Wspólnota Miłosierdzia Bożego pod hasłem „Rozpalić ogień Miłosierdzia w Duchu Świętym” zaprasza do podejmowania Wielkiej Nowenny do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia – rozpoczęcie w dniu 20 stycznia  - zakończenie 10 kwietnia. W tym czasie ofiarujemy 9 Dni Nowenny – modlitwy i dobrych uczynków, aby uwielbiać, dziękować i wypraszać Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata. Bliższe informacje i rozprowadzanie Nowenny – po Mszach św. w salce św. Jana Pawła II.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary.

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz Tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze, i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

Kronika żałobna

Z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności:

Śp. Krystynę Przychocką

– lat 67 z ul. Zielonej

Dobry Jezu, a nasz Panie - daj jej wieczne spoczywanie!

7:00   8:30   18:00

Aktualizacja strony:   16 stycznia 2021