Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020

UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO

Dzisiaj nasza parafia obchodzi odpust Zesłania Ducha Świętego.

Msze św. celebrowane będą jak w każdą niedzielę. Uroczystej sumie parafialnej o godz. 13:30 przewodniczyć będzie  J. E. Ks. Bp Wiesław Szlachetka.

Dzisiaj możemy w naszej parafii zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny.

NABOŻEŃSTWA    MAJOWE

Kończy się  miesiąc maj, który jest poświęcony Maryi. Dzisiaj o 17:30 ostatnie  Nabożeństwo Majowe. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

ŚWIĘTO  MATKI  KOŚCIOŁA

W poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego obchodzimy święto Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą o godz. 7:00; 8:30 i 18:00.

JUBILEUSZ  ŚWIĘCEŃ  KAPŁAŃSKICH

Jutro podczas Mszy św. o godz. 18:00 Ks. Piotr Wulgaris wraz ze swoimi kolegami będzie obchodził 7. rocznicę Świeceń Kapłańskich. Otoczmy Jubilatów modlitwą i obecnością na tej Mszy św.

NABOŻEŃSTWO  DO  NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA

Informujemy, że od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Serca Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. celebrowane będzie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy ofiarujemy z prośbą o łaski dla całej naszej parafii.

DNI  EUCHARYSTYCZNE

W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

pierwszy czwartek

– modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne

Po Mszy św. o godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i czuwanie modlitewne przedstawicieli Żywego Różańca i Semper Fidelis w intencji dzieci i młodzieży, które zakończymy o godz. 20:00.

Jednocześnie przypominamy, że w czerwcu odmawia się tajemnice różańca opisane w książeczkach pod numerem 5.

pierwszy piątek

– modlimy się do Najświętszego Serca Pana Jezusa

o godz. 15:00 Msza św.;

od godz. 16:30 okazja do spowiedzi św.

o godz. 17:00 Msza św.

pierwsza sobota

– modlimy się do Niepokalanego Serca Maryi

O godz. 7:30 rozpoczniemy Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca.

Chorych kapłani poinformują telefonicznie o terminie odwiedzin.

KALENDARZ  LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy:

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

ODPUST PARAFIALNY

Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

IX tydzień zwykły

Św. Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy

Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Św. Bonifacego – biskupa i męczennika

IX tydzień zwykły

X Niedziela Zwykła

PIELGRZYMKA  PO  POLSCE  PÓŁNOCNEJ

Informujemy, że pragniemy zorganizować w dniach 11 – 14 czerwca autokarową pielgrzymkę po Polsce  Północnej. W programie – Szczecin, Skrzatusz, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Koszalin.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się jutro w poniedziałek, 1 czerwca o godz. 19:00 w Domu Parafialnym

Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIA

W sobotę na godz. 11:00 zapraszamy Duszki, które po przerwie rozpoczną próby.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary - wielkie dzięki za ofiary wpłacone na konto parafialne.

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz Tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze, i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności:

Śp. Krystynę Wojciechowską

– lat 64 z ul. Turkusowej

Dobry Jezu, a nasz Panie - daj jej wieczne spoczywanie!

7:00   8:30   18:00

Aktualizacja strony:   30 maja 2020