XXX Niedziela Zwykła, 25 października 2020

NABOŻEŃSTWA   RÓŻAŃCOWE

Trwa październik – do soboty włącznie będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach Różańcowych:

• dorośli – od poniedziałku do soboty – rano o godz. 8:00 (prowadzą przedstawiciele Żywego Różańca) oraz po Mszy św. o godz. 18:00;
  • dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17:00.

W niedzielę podczas każdej Mszy św. będziemy odmawiali  cząstkę Różańca.

NOWENNA  DO  MATKI  BOSKIEJ  NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY

Modlitwy Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ofiarujemy w intencji wszystkich chorych, cierpiących i samotnych.

MSZA ŚWIĘTA TRYDENCKA

W środę, 28 października, o godz. 19:30 będzie w naszej parafii celebrowana Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, tzw. trydencka. Jest to liturgia Mszy Świętej w języku łacińskim, która funkcjonowała w Kościele do reformy Soboru Watykańskiego II.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.

ADORACJA  NAJŚWIĘTSZEGO  SAKRAMENTU

W czwartek po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwy ku czci Ducha Świętego oraz adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 20:00.

NABOŻEŃSTWO  DO  MIŁOSIERDZIA  BOŻEGO

Dla Czcicieli Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Zapraszamy.

SZKOŁA MODLITWY  BIBLIJNEJ

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Biblijnej, które odbędzie się w najbliższy piątek, 30 października o godz. 19:00  w naszym kościele. Tematem będą „Narodziny Jana” (Łk 2,1-20).

Spotkanie będzie prowadził ks. dr Krzysztof Grzemski.

KALENDARZ  LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy:

XXX
Zwykła

Święto

świętych apostołów Szymona i Judy Tadeusza

XXXI
Zwykła

MODLITWY  ZA  ZMARŁYCH

Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwom za zmarłych.

W naszej parafii Zdrowaśki odmawiać będziemy od 2 listopada do  8 listopada (w czasie, kiedy można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące). O godz. 17:30 będziemy się modlili za zmarłych zapisanych na kartkach, a następnie o godz. 18:00 będzie   sprawowana Msza św. za tych zmarłych.

Kartki, które wyłożone są pod chórem można składać od przyszłej niedzieli w Biurze Parafialnym, aby wiedzieć, kiedy będziemy się modlili za tych zmarłych.

SPOTKANIA DLA BIERZMOWANYCH

Spotkania młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbywają się online.

Tych, którzy jeszcze w nich nie uczestniczą, prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary.

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz Tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze, i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

Kronika żałobna

Z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności:

Śp. Krystynę Eliasz

lat 78 z ul. Zielonej

Dobry Jezu, a nasz Panie - daj jej wieczne spoczywanie!

7:00   8:30   18:00

Aktualizacja strony:   25 października 2020