Parafia pw. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia

Ogłoszenia parafialne          Uroczystość Najświętszej Trójcy, 16 czerwca 2019

POWITANIE PIELGRZYMÓW

Dzisiaj ok. godz. 18:30 będziemy witali pielgrzymów powracających z Wejherowa. Pielgrzymi będą szli ulicami: Unruga, Bosmańską, Zieloną.

NABOŻEŃSTWA DO NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA

Przeżywamy czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa,. Przez cały miesiąc po wieczornej Mszy Świętej celebrowane jest nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

NOWENNA  DO  MATKI  BOSKIEJ  NIEUSTAJĄCEJ  POMOCY

Modlitwy Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ofiarujemy w intencji dobrego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W najbliższy czwartek, 20 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała.

W tym dniu Msze Święte w naszej parafii celebrowane będą o godz.:

• 9:30 - na placu przy ul. Turkusowej
  • po procesji
  • o godz. 18:00.

Główne uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 9:30 na placu przy ul. Turkusowej, by następnie przejść ul. Płk Dąbka, Benisławskiego, Karpińskiego, Wittekówny, Bosmańską, Białą, Modrą, Zieloną.

Ołtarze prosimy ustawić w tych miejscach, w których zwykle były stawiane:

• I ołtarz - Benisławskiego - pawilony
  • II ołtarz - krzyż przy ul. Stolarskiej
  • III ołtarz - przy Modrej
  • IV Ołtarz - przy kościele

Bardzo prosimy o zaangażowanie się wspólnot parafialnych oraz udekorowanie całej trasy i swoich balkonów i okien.

Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej biorą udział w procesji w strojach komunijnych.

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA

Przez całą oktawę Bożego Ciała po wieczornej Mszy Świętej będą się odbywały procesje z Najświętszym Sakramentem (w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12:15).

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach szczególnie dzieci pierwszokomunijne.

NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 15:00.

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. RITY

W nadchodzącą sobotę, 22 czerwca o godz. 18:00 rozpoczniemy nabożeństwo ku czci św. Rity, która jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych, wspomaga rodziców oczekujących potomstwa, godzi zwaśnionych i uczy pełnić wolę Bożą.

Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że pomoc  św. Rity jest im potrzebna i prosimy o przyjście z różami, które są jej atrybutem.

KALENDARZ  LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy:

Uroczystość Trójcy Najświętszej

wspomnienie dowolne św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika

wspomnienie dowolne św. Elżbiety z Schönau, dziewicy, zakonnicy

wspomnienie dowolne św. Romualda, opata

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

wspomnienie dowolne św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

wspomnienie dowolne św. Paulina z Noli, biskupa

XII
Niedziela Zwykła

SPOTKANIA

Spotkanie chóru parafialnego

Spotkanie parafialnego zespołu Amoris Laetitia

Spotkanie Duszków

Zapraszamy śpiewające dzieci.

SYPANIE KWIATKÓW

Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas uroczystości Bożego Ciała, oraz chłopców chętnych do niesienia różańca i poduszek z symbolami eucharystycznymi zapraszamy na próbę w poniedziałek o godz. 17:00.

Prosimy także o przynoszenie kwiatków do sypania.

PIELGRZYMKA AUTOKAROWA

Informujemy, że wyjazd na autokarową pielgrzymkę do Wilna, Sokółki, Białegostoku, Grabarki, Kodnia, Gietrzwałdu nastąpi w czwartek, 20 czerwca, o godz. 14:30.

SZKOŁA BIBLIJNA

Wszystkich pragnących poznać Pismo Święte zachęcamy do zapisania się na nowy rok zajęć w Szkole Biblijnej. Została ona utworzona specjalnie z myślą o dorosłych, którzy pragną zgłębiać wiedzę na temat Pisma Świętego. Pełny kurs trwa dwa lata.

Szczegółowe informacje na stronie www.szkolabiblijna.gda.pl

ZMIANA GODZIN ODPRAWIANIA MSZY ŚWIĘTYCH

Podajemy do wiadomości, że od przyszłej niedzieli, 23 czerwca, do soboty, 31 sierpnia włącznie, nastąpi zmiana porządku odprawiania Mszy Świętych w niedziele i w dni powszednie.

W niedzielę Msze Święte celebrowane będą o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00 i 20:00 (wypada Msza Święta o godz. 13:30, a wieczorem będzie dodatkowa Msza Święta o godz. 20:00).

W dni powszednie Msze Święte odprawiane będą o godz. 8:30 i 18:00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 7:00).

Prosimy o dostosowanie się do tych zmian.

ZMIANA GODZIN URZĘDOWANIA BIURA PARAFIALNEGO

Informujemy, że w czasie wakacji biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek o zwykłych godzinach - 9:00 - 9:30 i 16:30 - 18:00. Przepraszamy za zmiany.

TERMIN I KOMUNII ŚWIĘTEJ W ROKU 2020

Na prośbę wielu parafian podajemy do wiadomości termin I Komunii Świętej w przyszłym roku - 25 kwietnia 2020 r. o godz. 10:00.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary. Ofiary dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

PRASA  KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

ŻYCZENIA

Wszystkim Parafianom, wszystkim Gościom oraz Tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo serdecznie prosimy pozdrowić chorych i osoby starsze, i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

7:00     8:30   18:00

Aktualizacja strony:  16 czerwca 2019