MSZE ŚWIĘTE:

 

niedziela i święta:

8:00    9:30   11:00   12:15   13:30   18:00 

 

dni powszednie:

7:00   8:30   18:00

tel. 58 625 92 04

 

mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Parafia Ducha Świętego
i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

ul. Zielona 11D

81-113 Gdynia

 Aktualizacja strony:    19 września 2021

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2018
Miesiąc maj jest poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach
01 kwietnia 2018
Zapraszamy do zapozniania się z naszy

Parafia Ducha Świętego i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia     tel. 58 625 92 04

Lektura miesiąca            


 

Akcja "Lektura miesiąca" została zainicjowana przez wspólnotę młodzieżową Tabor. Po każdej Mszy Świętej w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnota będzie rozprowadzała wartościową lekturę.

Lektura miesiąca styczeń 2018

 

Joanna Bądkiewicz-Brożek, "Jezu, Ty się tym zajmij"

 

Książka opowiada o kapłanie Dolindo Ruotolo - niezwykłym kapłanie i mistyku, bardzo cenionym przez O. Pio. Kapłan wierny Kościołowi, mimo że był doświadczany przez nieprzychylne osoby. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

Lektura miesiąca luty 2018

 

James Martin SJ, "Jezus"

 

Autor zaprasza czytelników, aby w zupełnie nowy, inspirujący i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie i lepiej zrozumieli Jezusa. Książka jest opowieścią o doświadczeniach wiary z elementami przygody i humoru.

Lektura miesiąca marzec 2018

 

bp Grzegorz Ryś, "Bogaci Jego ubóstwem"

 

Autor. odwołując się do tekstów biblijnych, wyjaśnia znaczenie jednego z filarów Wielkiego Postu – jałmużny. Lektura książki może być doskonałą okazją do jeszcze lepszego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania

Lektura miesiąca kwiecień 2018

 

Dominique Wolton , "Otwieranie drzwi"

 

Książka to wywiad z papieżem Franciszkiem, który odważnie opowiada o życiowych doświadczeniach, które go ukształtowały. Pierwszy raz tak szeroko kreśli wizję naprawy kościoła i świata

Lektura miesiąca maj 2018

 

bp Grzegorz Ryś, "Skandal miłosierdzia"

 

Autor pisze w tym dziele o współczuciu, przebaczeniu i nawróceniu. Miłosierdzie nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe, ale jednocześnie daje światło, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim naszą ciemnością.

Lektura miesiąca maj 2018

 

ks. Piotr Glas , "Dzisiaj trzeba wybrać"

 

Jest to wywiad z egzorcystą ks. Piotrem Glasem, współorganizatorem „Wielkiej Pokuty” w Częstochowie. W szczerej rozmowie ks. Piotr opowiada w o walce duchowej, która toczy się w dzisiejszych czasach, o potędze Maryi i o ostatecznym wyborze, którego musi dokonać każdy z nas.