Lektura miesiąca

Akcja "Lektura miesiąca" została zainicjowana przez wspólnotę młodzieżową Tabor. Po każdej Mszy Świętej w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnota będzie rozprowadzała wartościową lekturę.

Lektura miesiąca styczeń 2018

Joanna Bądkiewicz-Brożek, "Jezu, Ty się tym zajmij"

Książka opowiada o kapłanie Dolindo Ruotolo - niezwykłym kapłanie i mistyku, bardzo cenionym przez O. Pio. Kapłan wierny Kościołowi, mimo że był doświadczany przez nieprzychylne osoby. Trwa jego proces beatyfikacyjny.

Lektura miesiąca luty 2018

James Martin SJ, "Jezus"

Autor zaprasza czytelników, aby w zupełnie nowy, inspirujący i poruszający sposób dotknęli tego, o czym mówią Ewangelie i lepiej zrozumieli Jezusa. Książka jest opowieścią o doświadczeniach wiary z elementami przygody i humoru.

Lektura miesiąca marzec 2018

bp Grzegorz Ryś, "Bogaci Jego ubóstwem"

Autor. odwołując się do tekstów biblijnych, wyjaśnia znaczenie jednego z filarów Wielkiego Postu – jałmużny. Lektura książki może być doskonałą okazją do jeszcze lepszego przygotowania się do świąt Zmartwychwstania

Lektura miesiąca kwiecień 2018

Dominique Wolton , "Otwieranie drzwi"

Książka to wywiad z papieżem Franciszkiem, który odważnie opowiada o życiowych doświadczeniach, które go ukształtowały. Pierwszy raz tak szeroko kreśli wizję naprawy kościoła i świata

Lektura miesiąca maj 2018

bp Grzegorz Ryś, "Skandal miłosierdzia"

Autor pisze w tym dziele o współczuciu, przebaczeniu i nawróceniu. Miłosierdzie nie stawia warunków, nie zna żadnych granic. Jest darmowe, ale jednocześnie daje światło, które padając na nasze życie sprawia, iż dostrzegamy również to, co jest w nim naszą ciemnością.

Lektura miesiąca maj 2018

ks. Piotr Glas , "Dzisiaj trzeba wybrać"

Jest to wywiad z egzorcystą ks. Piotrem Glasem, współorganizatorem „Wielkiej Pokuty” w Częstochowie. W szczerej rozmowie ks. Piotr opowiada w o walce duchowej, która toczy się w dzisiejszych czasach, o potędze Maryi i o ostatecznym wyborze, którego musi dokonać każdy z nas.

Aktualizacja strony:   8 grudnia 2019