Parafia pw. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia

I czwartki miesiąca w naszej parafii jako dzień modlitw w intencji dzieci

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

To, co chcę przekazać, to głos naszej wspólnoty Semper Fidelis, to głos: ojców, dziadków, pradziadka i jednego młodzieńca. Ale to może być i Wasz glos. Głos wszystkich tych, którym na sercu leży troska o to, by nasza młodzież, dzieci wnuki. prawnuki i nasze rodziny trzymały z Bogiem i były silne Bogiem. Ktoś może powiedzieć, że dziadki chcą się poderwać na starość. Nie! Dziadki chcą oderwać te dzieciaki, które idą w parze ze złem i związać je z dobrem, którym jest sam Bóg. Dopóki mają czas.

A możemy to zrobić, modląc się za naszą młodzież, dzieci, wnuki i prawnuki, by pielęgnowały sakramenty św., które zostały im udzielone przed laty, przez ręce kapłana. A my byliśmy tego świadkami i wzięliśmy odpowiedzialność za ich wychowanie w wierze. I że będziemy umacniać je w wierze w Jezusa Chrystusa i Kościoła. I nikt nas z tego nie zwolnił.

Ktoś może powiedzieć: one są już dorosłe, wiedzą, co robią. Nieprawda, one nie wiedzą, co robią, gdy przerwą więź z Bogiem. I to właśnie my musimy im pomóc, szukając te poprzerywane nici i związać je na nowo z Bogiem. A im więcej węzłów na tych nitkach, tym bliżej będą Boga.

Dlatego zapraszamy ojców, matki. Dziadków, babcie, rodziców chrzestnych, wszystkie grupy modlitewne naszej parafii oraz wszystkich tych, którym troska o te dzieci na sercu leży, w każdy pierwszy czwartek miesiąca na godz. 18:00, na wspólną uroczystą mszę św. w intencji naszych dzieciaków. Przyniesiemy te wszystkie troski, te poprzerywane nitki tych dzieciaków i złożymy je tu - na ołtarzu. A kapłan je wszystkie zbierze, po czym wleje je do kielicha i zwiąże na nowo z Chrystusem. Bo człowiek idzie do Stwórcy przez ołtarz i przez ołtarz otrzymuje Jego łaski. Dlatego msza św. jest taka ważna.

Po mszy św. nie uciekajmy, ale zostańmy i wsłuchajmy się w Głos Chrystusa płynącego z Najświętszego Sakramentu. Może udzieli On nam wskazówek, by zatrzymać proces zamierania sumień: w nas i naszej młodzieży. Tej młodszej i tej starszej. Na ten problem wskazywał Papież św. Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Polski w 1995 roku.

Mówił:

"Sumienie to wewnętrzny przewodnik człowieka. Sumienie jest sędzią czynów człowieka. A człowiek ma być człowiekiem sumienia . Bo przed Bogiem będziemy sądzeni przez osąd sumienia".

To są słowa św. Jana Pawła II.

Może u Boga dostąpimy tej łaski, by nasza młodzież, dzieci i wnuki, odnalazły swoje powołania, w których będzie miejsce dla Boga. A jeżeli któreś Już znalazły swoje powołania, by zrobiły w nich miejsce dla Boga.

O pośrednictwo do Boga w naszych modlitwach powinniśmy poprosić św. Jana Pawła II. Przecież to nasz Święty.

Dlatego myślę, że chętnie nam pomoże. Mało, że nam pomoże - On się ucieszy z tego, że wierni z parafii pod wezwaniem Ducha Św. i Katarzyny Aleksandryjskiej - takie małe ziarenko na mapie Świata Bożego - chce wzrastać łaską Bożą, modląc się za swoje dzieci o to, by trzymały z Bogiem. Myślę, że chętnie i z radością będzie pielęgnował i dbał o to ziarenko.

Więc czujcie się zaproszeni na te pierwsze czwartki miesiąca na godz.18:00. Naprawdę warto. My będziemy na pewno. Dopóki mamy czas. I pamiętajmy: Ile modlitw do Boga za te nasze dzieci popłynie, tyle łaski od Niego na te nasze dzieci spłynie. Możemy to nazwać naszym prawem modlitwy.

Szczęść Boże!

W każdy pierwszy czwartek miesiąca, dzięki inicjatywie Semper Fidelis, w naszej parafii modlimy się w intencji dzieci i młodzieży - o Bożą opiekę dla nich, Boże prowadzenie i wyrwanie z mocy zła.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 18:00, po której przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie modlimy się w powyższej intencji.

7:00     8:30   18:00

Aktualizacja strony:  10 lutego 2019