MSZE ŚWIĘTE:

 

niedziela i święta:

8:00    9:30   11:00   12:15   13:30   18:00 

 

dni powszednie:

7:00   8:30   18:00

tel. 58 625 92 04

 

mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Parafia Ducha Świętego
i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

ul. Zielona 11D

81-113 Gdynia

 Aktualizacja strony:    19 września 2021

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2018
Miesiąc maj jest poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach
01 kwietnia 2018
Zapraszamy do zapozniania się z naszy

Parafia Ducha Świętego i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia     tel. 58 625 92 04

I czwartki miesiąca w naszej parafii jako dzień modlitw w intencji dzieci


 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!


To, co chcę przekazać, to głos naszej wspólnoty Semper Fidelis, to głos: ojców, dziadków, pradziadka i jednego młodzieńca. Ale to może być i Wasz glos. Głos wszystkich tych, którym na sercu leży troska o to, by nasza młodzież, dzieci wnuki. prawnuki i nasze rodziny trzymały z Bogiem i były silne Bogiem. Ktoś może powiedzieć, że dziadki chcą się poderwać na starość. Nie! Dziadki chcą oderwać te dzieciaki, które idą w parze ze złem i związać je z dobrem, którym jest sam Bóg. Dopóki mają czas.


A możemy to zrobić, modląc się za naszą młodzież, dzieci, wnuki i prawnuki, by pielęgnowały sakramenty św., które zostały im udzielone przed laty, przez ręce kapłana. A my byliśmy tego świadkami i wzięliśmy odpowiedzialność za ich wychowanie w wierze. I że będziemy umacniać je w wierze w Jezusa Chrystusa i Kościoła. I nikt nas z tego nie zwolnił.


Ktoś może powiedzieć: one są już dorosłe, wiedzą, co robią. Nieprawda, one nie wiedzą, co robią, gdy przerwą więź z Bogiem. I to właśnie my musimy im pomóc, szukając te poprzerywane nici i związać je na nowo z Bogiem. A im więcej węzłów na tych nitkach, tym bliżej będą Boga.


Dlatego zapraszamy ojców, matki. Dziadków, babcie, rodziców chrzestnych, wszystkie grupy modlitewne naszej parafii oraz wszystkich tych, którym troska o te dzieci na sercu leży, w każdy pierwszy czwartek miesiąca na godz. 18:00, na wspólną uroczystą mszę św. w intencji naszych dzieciaków. Przyniesiemy te wszystkie troski, te poprzerywane nitki tych dzieciaków i złożymy je tu - na ołtarzu. A kapłan je wszystkie zbierze, po czym wleje je do kielicha i zwiąże na nowo z Chrystusem. Bo człowiek idzie do Stwórcy przez ołtarz i przez ołtarz otrzymuje Jego łaski. Dlatego msza św. jest taka ważna.


Po mszy św. nie uciekajmy, ale zostańmy i wsłuchajmy się w Głos Chrystusa płynącego z Najświętszego Sakramentu. Może udzieli On nam wskazówek, by zatrzymać proces zamierania sumień: w nas i naszej młodzieży. Tej młodszej i tej starszej. Na ten problem wskazywał Papież św. Jan Paweł II podczas V pielgrzymki do Polski w 1995 roku.


Mówił:

 

"Sumienie to wewnętrzny przewodnik człowieka. Sumienie jest sędzią czynów człowieka. A człowiek ma być człowiekiem sumienia . Bo przed Bogiem będziemy sądzeni przez osąd sumienia".

 

To są słowa św. Jana Pawła II.


Może u Boga dostąpimy tej łaski, by nasza młodzież, dzieci i wnuki, odnalazły swoje powołania, w których będzie miejsce dla Boga. A jeżeli któreś Już znalazły swoje powołania, by zrobiły w nich miejsce dla Boga.


O pośrednictwo do Boga w naszych modlitwach powinniśmy poprosić św. Jana Pawła II. Przecież to nasz Święty.


Dlatego myślę, że chętnie nam pomoże. Mało, że nam pomoże - On się ucieszy z tego, że wierni z parafii pod wezwaniem Ducha Św. i Katarzyny Aleksandryjskiej - takie małe ziarenko na mapie Świata Bożego - chce wzrastać łaską Bożą, modląc się za swoje dzieci o to, by trzymały z Bogiem. Myślę, że chętnie i z radością będzie pielęgnował i dbał o to ziarenko.


Więc czujcie się zaproszeni na te pierwsze czwartki miesiąca na godz.18:00. Naprawdę warto. My będziemy na pewno. Dopóki mamy czas. I pamiętajmy: Ile modlitw do Boga za te nasze dzieci popłynie, tyle łaski od Niego na te nasze dzieci spłynie. Możemy to nazwać naszym prawem modlitwy.

 

Szczęść Boże!

 

 

W każdy pierwszy czwartek miesiąca, dzięki inicjatywie Semper Fidelis, w naszej parafii modlimy się w intencji dzieci i młodzieży - o Bożą opiekę dla nich, Boże prowadzenie i wyrwanie z mocy zła.


Serdecznie zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą o godz. 18:00, po której przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie modlimy się w powyższej intencji.