W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
8:00, 9:30, 11:00 (z udziałem dzieci), 12:15, 13:30 (dla dzieci przygotowujących się do I Komunii), 18:00

W wakacje: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00 i 20:00 (nie ma Mszy o 13:30)

W DNI POWSZEDNIE:
7:00, 8:30 i 18:00   (w styczniu - Msza wieczorna o 15:00)
W wakacje: 8:30, 18:00  (nie ma Mszy o 7:00)

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Uwaga:
a) w okresie kolędowym (styczeń) w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w wakacje: tylko PONIEDZIAŁEK i PIĄTEK w godz. 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D
81-113
tel. 58 625 92 04

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:
53 1240 5396 1111 0000 5381 6380

7 stycznia 2023

Pielgrzymka do Libanu

27.09 - 05.10. 2023

Pielgrzymka do Libanu

karta uczestnika

Szczęść Boże, Dzień Dobry,

Dziękuje za zainteresowanie się naszą ofertą pielgrzymkową do Libanu. Przesyłam dokumenty dla chętnych pielgrzymów. Pozwolę sobie wyjaśnić jak je prawidłowo uzupełnić. W razie pytań wątpliwości proszę dzwonić, pisać, pozostaje do dyspozycji.

DOKUMENTY, które musi otrzymać każdy pielgrzym:

- KARTĘ UCZESTNIKA (załącznik nr 2) – jest to tak naprawdę formularz osobowy, który musi zostać wypełniony przez każdego uczestnika pielgrzymki. Bardzo ważne jest, aby wszystkie pola z danymi zostały uzupełnione. Jest to dla nas szalenie istotne ponieważ wszystkie te dane wykorzystujemy później do przygotowania niezbędnych dokumentów podróży, takich jak: przygotowanie listy uczestników, przygotowanie listy z podziałem na pokoje, ubezpieczenie grupy, odprawa lotnicza etc. Bardzo ważne jest by karty były uzupełnione czytelnie pismem drukowanym (tak by nie było wątpliwości co do brzmienia nazwiska, czy numeru dokumentu tożsamości). Na jednej karcie uczestnika mogą widnieć dwie osoby (uczestnik nr 1 i nr 2, np. małżeństwo, czy znajomi którzy podróżują razem i chcą być razem zakwaterowani) należy wydrukować, uzupełnić, podpisać i  złożyć do Pana Stanisława                                                                                                                                     - Wypełniając kartę uczestnika pielgrzymi zaznaczają, że zapoznali się z WARUNKAMI UCZESTNICTWA w imprezach organizowanych przez Orlando Travel Sp. z o.o. Zdaję sobie sprawę, że mało kto czyta takie dokumenty ale warto się z nimi zapoznać, gdyż tam są uregulowane wzajemne relacje ORGANIZATOR – KLIENT. Załączam plik (załącznik nr 3). Ten załącznik musi zostać podpisany przez podróżnego razem z kartą uczestnika. należy wydrukować, uzupełnić, podpisać i  złożyć do Pana Stanisława

- Każdy uczestnik podpisuje również STANDARDOWY FORMULARZ INFORMACYJNY (załącznik nr 4) – jest to dokument określony ustawą, dlatego musimy go przekazać, natomiast nie wnosi żadnych dodatkowych istotnych kwestii. Ten załącznik musi zostać podpisany przez podróżnego razem z kartą uczestnika. należy wydrukować, uzupełnić, podpisać i złożyć do Pana Stanisława

- Załącznik nr 5 i 6 to załączniki z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Nie muszą być przez każdego podpisane i  nie wracają do nas podpisane oddzielnie, ponieważ na karcie uczestnika, każdy pielgrzym zaznacza że zapoznał się z tymi warunkami.

W tym miejscu chciałabym zwrócić uwagę na dodatkową kwestię, która ujęta jest na karcie uczestnika, jaką jest UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY TURYSTYCZNEJ.) Postaram się jak najdokładniej wyjaśnić na czym ono polega i jak prawidłowo wyrazić wolę bycia objętym takim ubezpieczeniem.                                                                                                                                              Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej jest ubezpieczeniem dobrowolnym, dodatkowo płatnym, nie jest obowiązkowe i nie stanowi elementu imprezy turystycznej. Dlaczego warto się ubezpieczyć dodatkowo?

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej warto wykupić, na wypadek sytuacji losowej, której nie można na dzień dzisiejszy przewidzieć, a która może wystąpić przed wyjazdem i uniemożliwić podróżnemu wzięcie udziału w pielgrzymce. W takiej sytuacji nie zawsze mamy możliwość znaleźć kogoś na miejsce osoby, która rezygnuje. Posiadanie takiego ubezpieczenia gwarantuje zwrot wpłaconych środków przez ubezpieczyciela (oczywiście po wcześniejszym udokumentowaniu, że rezygnacja była zasadna). Szczegółowe warunki tego ubezpieczenia przesyłam w załączniku nr 5. W paragrafach 8 – 10 wymienione są przesłanki do wypłaty tego ubezpieczenia (warto się z nimi zapoznać), a także wszelkie szczegóły związane z tym produktem. Ubezpieczenie to obejmuje również nagłe zachorowanie podróżnego, w tym zachorowanie na Covid-19 czy fakt bycia objętym kwarantanną.

Powyższe ubezpieczenie jest dodatkowe, dobrowolne, nieobowiązkowe. Oczywiście podczas wyjazdu wszyscy uczestnicy, będą objęci ubezpieczeniem KL (koszty leczenia za granicą) oraz NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) zgodnie z przedstawioną ofertą.

Od 29.09.2022 r. nie ma obowiązku szczepień, ani testów przed wjazdem do Libanu.

Wszelkie aktualizacje znajdują się na stronie: https://www.gov.pl/web/liban/informacje-dla-podrozujacych  

Kwestia płatności jest rozpisana na Karcie

PŁATNOŚĆ

ŁĄCZNIE DO ZAPŁATY

2390 PLN/os. + 750 USD/os. + ew. ubezpieczenie UKR 400 PLN/1 os.

ZALICZKA

1000 PLN/os. płatne do 30.01.2023 + ew. ubezpieczenie UKR 400 PLN/1 os.

DOPŁATA

1390 PLN/os. płatne do 30.05.2023 na podany numer konta bankowego

DOPŁATA DO CAŁOŚCI

750 USD/os. płatna do dnia 27.08.2023 na konto dolarowe!

DO ZAPŁATY NA MIEJSCU

90 USD/os. płatne gotówką pilotowi (kwota obowiązkowa)

TYTUŁ WPŁATY

PIELGRZYMKA DO LIBANU 27.09 – 05.10.2023 + NAZWISKA UCZESTNIKÓW

MIEJSCE WPŁATY

Płatność przelewem na konto Organizatora: Bank BNP Paribas S.A.

Konto złotówkowe: 25  1750  1048  0000  0000  0259  1863 

Konto USD: PL03  1750  1048  0000  0000  2176  8189    SWIFT: PPABPLPKXXX

 

Przeloty:

Proponujemy lecieć bezpośrednio z Warszawy do Bejrutu Polskimi Liniami Lotniczymi LOT

wylot z Warszawy o godzinie 22.25, lądowanie w Bejrucie o godzinie 02.55

wylot z Bejrutu  o godzinie 03.50, lądowanie w Warszawie o godzinie 06.35

 

Cena zawiera bagaż rejestrowany 23 kg i bagaż podręczny 8 kg, a także wszelkie opłaty lotniskowe, odprawę na lotnisku. Przelot jest w godzinach nocnych.

Program:

Przedstawiony jest szczegółowo w załączniku. Podkreślam jednak, że program jest ramowy i zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności. Program jest bogaty, bardzo ciekawy, ale równocześnie nie jest przeładowany. Oczywiście na życzenie grupy możemy wprowadzić modyfikacje programu.

Hotel:

Na miejscu korzystamy z bardzo dobrego jednego hotelu 4* (https://www.bethania-harissa.com/) zlokalizowanego w bliskiej odległości od Sanktuarium Matki Bożej w Harissa. Dla grupy proponujemy pokoje dwuosobowe, jest możliwość pokojów trzyosobowego. Jest oczywiście możliwość pokoju jednoosobowego, ale za dopłatą i na zapytanie. Hotel jest dobry, ma bardzo miłą obsługę, smaczne jedzenie, duże pokoje i część z nich ma pięknym widokiem na morze.

Zachęcam do obejrzenia filmu:

Hotel Bethania-Harissa w Libanie

Wyżywienie:

Podczas pielgrzymki zapewniamy wyżywienie 2 x dziennie: śniadania i obiadokolacje, w formie bufetów. Jedzenie w Libanie jest wyjątkowo smaczne. W ciągu dnia zawsze staramy się wygospodarować czas wolny na lunch (płatny we własnym zakresie). Możemy do ceny dodać trzeci posiłek to dodatkowy koszt ok 120 USD/os. za 7 lunchów.  

Ubezpieczenie:

Oprócz standardowego ubezpieczenia KL 60 000 EUR i NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN nasze ubezpieczenie w T.U. SIGNAL IDUNA zawiera również ubezpieczenie od chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami, przez co pielgrzym zyskuje dodatkową ochronę podczas wyjazdu. Oczywiście to wszystko jest w cenie pielgrzymki. Natomiast za dodatkową opłatą również można ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki z przyczyn losowych, opłatę uiszcza się wraz z zaliczką. 

Koszty Dodatkowe:

Ceny podane na programach nie zawierają 90 USD/os. Przewodnik zbiera tą kwotę od każdej osoby. Kwota ta jest przekazana na napiwki dla hotelu, restauracji, kierowcy, przewodników oraz na zestaw słuchawkowy.

Dojazd z parafii na lotnisko w Warszawie i powrót do parafii -  230 PLN /os (cena może ulec zmianie +/- jak ulegną zmiany cen paliwa)

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ SIĘ Z NAMI DO LIBANU? 

  • Aby odkryć z nami jeden z najstarszych kościołów chrześcijańskich i dotknąć miejsc związanych z życiem i działalnością św. Charbela, św. Rafki.
  • Aby zobaczyć najbardziej znany las cedrowy świata.
  • Aby skosztować niezwykle smacznej kuchni libańskiej, uważanej za jedną z najpopularniejszych kuchni bliskowschodnich.
  • Aby kroczyć śladami świętych libańskich.
  • Aby kontynuować odkrywanie Ziemi Świętej podążając śladami Jezusa oraz Matki Bożej.

DLACZEGO WARTO PIELGRZYMOWAĆ Z NAMI DO LIBANU? 

✔  oferujemy sprawdzony i ciekawy program pielgrzymki
✔  przygotowujemy oferty dla małych i dużych grup
✔  zapewniamy bezpośredni przelot z Warszawy do Bejrutu (linie lotnicze LOT)
✔  współpracujemy ze sprawdzonym lokalnym kontrahentem i doświadczonymi przewodnikami
✔  zapewniamy świadczenia na bardzo dobrym poziomie

 

Stanisław Urban


Zdjęcia

Błogosławieństwo "Duszków", 19.03.2023

31 Światowy Dzień Chorego

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
174 0.083522081375122