W dniu dzisiejszym tj. 29 maja 2022 r. w naszej parafii na uroczystej Mszy Św. o godz. 11:00 zostali pobłogosławieni nowi aspiranci do Liturgicznej Służby Ołarza oraz dziewczynki, które dołączyły ostatnio do scholi "Duszki". Po ukończeniu kolejnego etapu formacji zostali też promowani nowi ministranci ołtarza i lektorzy.
Mszy Świętej przewodniczył ks. Proboszcz, a podejmujących posługę dziewczynki i chłopców przedstawił opiekun LSO - ks. Krzysztof Grzemski. Gratulujemy chłopcom i zapraszamy do służby przy ołtarzu (zbiórki dla kandydatów na ministrantów w soboty o 9:00). Cieszymy się również z obecności dziewczynek, które dołączyły ostatnio do zespołu dziecięcego „Duszki”). Swoimgłosem ubogacają one oprawę muzyczną niedzielnej Mszy Świętej o godzinie 11.00 (próby "Duszków" w soboty o 10:00).
Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego świątyni. Nowych Lektorów, Ministrantów, kandydatów na ministrantów oraz "Duszki" wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich, niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo.