W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.15, 13.30 (dla dzieci przygotowujących się do I Komuni), 18.00

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: 7.00, 8.30 i 15.00 (od 27 grudnia do 29 stycznia 2022)

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy Św.  W pierwszy piątek miesiąca dodatkowo: 16.30-18.00
(w lipcu i sierpniu: 17.00-18.00).

Czynna w ciągu roku w PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODĘ, CZWARTEK i PIĄTEK, w godz.9.00-9.30 oraz 16.30-18.00


a) UWAGA: od 27 grudnia do 29 stycznia w godz. 9.00-9.30 oraz 15.00-15.30

b) w okresie wakacyjnym: tylko WTOREK i PIĄTEK, 9.00-9.30 oraz 16.30-18.00

Adres:
Zielona 11 D
81-113
tel. 58 625 92 04

e-mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Numer konta:
53 1240 5396 1111 0000 5381 6380

6 stycznia 2022

Spotkanie opłatkowe wspólnot parafialnych

W dniu 6 stycznia, w Święto Objawienia Pańskiego, po Mszy wieczornej, rozpoczęło się spotkanie opłatkowe grup duszpasterskich i wspólnot istniejących przy naszej parafii. Po przywitaniu zgromadzonych przez Ks. Proboszcza, w radosnej atmosferze podzieliliśmy się opłatkami i złożyliśmy sobie nawzajem życzenia. Po poczęstunku w postaci kawy, herbaty, domowych wypieków, wzmocnieni na ciele, przystąpiliśmy do wspólnego śpiewania kolęd w radosnej atmosferze. Nasze radosne spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą Anioł Pański, dziesiątką różańca i błogosławieństwem udzielonym przez Księży naszej parafii.

Powinniśmy zawsze pamiętać, że nasza wiara jest wiarą wspólnotową, a każdy z nas jest członkiem wierzącej wspólnoty. Wspólnie tworzymy Kościół. W 1 liście do Koryntian, Święty Paweł porównuje wspólnotę chrześcijańską do ciała, które ma wiele członków, a wszystkie członki ciała, mimo iż są liczne, stanowią jedno ciało. Wszystkie te członki są ważne dla dobra całości Kościoła (1Kor 12,21). 

* * *

Obecnie w naszej Parafii jest kilkanaście grup i wspólnot, do których należy wielu naszych parafian.
Liturgiczna Służba Ołtarza
Duszpasterstwo ministrantów i lektorów skupia chłopców ze szkoły podstawowej, ponadpodstawowej, studentów i pracujących, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu.

Zespół dziecięcy "Duszki"
Zespół był wielokrotnie zapraszany do uczestniczenia i przygotowania oprawy muzycznej wielu uroczystości kościelnych odbywających się na terenie archidiecezji gdańskiej. Przez swoje lata istnienia od 1992 roku - występy w programie katolickim „Ziarno”, festiwalach piosenki katolickiej, konkursach oraz na festynie organizowanym i transmitowanym przez TVP Gdańsk. Aktualnie Duszki regularnie ubogacają niedzielne Msze Święte o godzinie 11.00, a także spędzają wspólnie wolny czas w okresie ferii zimowych czy wakacji.

Zespół muzyczny "Amoris laetitia"
Zespół muzyczny powstał wiosną 2016 r. Jego członkowie, poprzez śpiew i muzykę pragną wyrazić swoją miłość do Boga. Ubogacają graniem i śpiewaniem Eucharystie, czuwania modlitewne, adoracje Najświętszego Sakramentu, jak również inne przedsięwzięcia muzyczne o charakterze religijnym.

Chór parafialny
Chór powstał 1 września 1992 r. z inicjatywy Księdza Proboszcza i p. Andrzeja Dorniaka - ówczesnego organisty. Początkowo był to chór żeński, który liczył 20 osób, później jednak stał się chórem mieszanym. Chór uświetnia uroczystości w naszym kościele.

Apostolat Margaretka
Istotą Apostolatu Margaretka jest codzienna modlitwa za konkretnych księży jako odpowiedź na prośbę Maryi Królowej Pokoju. Polega ona na dożywotniej modlitwie za wybranego księdza (czyli do końca życia osoby modlącej się, nawet jeśli Pan Bóg powołał księdza do swego domu).
Wszyscy księża pracujący w naszej parafii są obejmowani taką modlitwą przez chętne osoby.

Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym
Członkowie APDC stanowią duchową rodzinę Zgromadzenia Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Dniem szczególnej wzajemnej łączności jest każdy poniedziałek. W tym dniu członkowie modlą się za siostry i o nowe powołania do Zgromadzenia oraz za zmarłych w czyśćcu cierpiących

Czciciele Bożego Miłosierdzia
Celem wspólnoty Czcicieli Miłosierdzia Bożego jest wysławianie, głoszenie i wypraszanie Miłosierdzia Bożego dla siebie i swoich bliskich oraz całego świata m.in. poprzez szerzenie kultu, czci i nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego oraz odmawianie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”.

Domowy Kościół
Ruch "Domowego Kościoła" łączy małżeństwa, które pragną pogłębiać swoją więź z Chrystusem i Kościołem oraz rozwijać duchowość małżeńską według drogi zaproponowanej przez sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie (popularne "Oazy").
Jest to duchowość oparta na sakramencie chrztu świętego i sakramencie małżeństwa. Duchowy wzrost uczestników możliwy jest dzięki trosce o kilka wymiarów: osobisty, małżeński, rodzinny i wspólnotowy.

Semper Fidelis
Statutowym zadaniem duszpasterstwa KSM „Semper Fidelis” jest działanie na rzecz odnowy religijnej w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym, przez uświęcenie życia, pielęgnowanie tradycji chrześcijańskiej oraz przeciwdziałanie plagom społecznym i zagrożeniom narodowym. Ponadto:  bezpośrednia posługa Kościołowi w czasie uroczystości kościelnych i uczestniczenie w życiu Kościoła w wymiarze duchowym i materialnym.

Wspólnota Krwi Chrystusa
Wspólnota Krwi Chrystusa jest wspólnotą świeckich, prowadzoną przez Misjonarzy Krwi Chrystusa. Charyzmat i duchowość WKC opiera się  na akcentowaniu Krwi Chrystusa jako nabożeństwa oraz jako duchowości. Duchowość Wspólnoty jest zawarta w Tajemnicy Paschalnej Jezusa Chrystusa, w Jego przelanej Krwi, która obrazuje nieskończoną Miłość Boga do człowieka. Tajemnicę paschalną chcemy dostrzegać dziś wszędzie tam, gdzie cierpi człowiek w sposób duchowy lub fizyczny, w ludzkich grzechach i zranieniach. Tam też widzimy Krzyż Krwi Chrystusa.

Żywy Różaniec
Żywy Różaniec jest zatwierdzonym przez Kościół stowarzyszeniem religijnym. Róża różańcowa jest tworzona przez 20 osób, które codziennie przez cały miesiąc odmawiają różaniec - jedna osoba jedną tajemnicę. Patronem wspólnoty jest św. Jan Paweł II.

Jeżeli nie masz jeszcze swojej wspólnoty, a odpowiada Tobie któraś z nich – nie wahaj się i dołącz, abyśmy wspólnie poprzez rozwój życia duchowego, przynosząc naszą wiarę i talenty, wzrastali w wierze i wspólnie przemierzali ścieżkę na drodze do Pana…

Zdzisław Ułanowicz


Zdjęcia

Bal karnawałowy dla dzieci, 9.01.2022

Błogosławieństwo medalików, 9.01.2022

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
161 0.1807382106781