W sobotę 23 października Mszą św. w katedrze oliwskiej abp Tadeusz Wojda zainaugurował synod w naszej diecezji. Odbywa się on w łączności z październikowym XVI Zgromadzeniem Ogólnym Synodu Biskupów w Rzymie. Cały Kościół, wszystkie diecezje i parafie zostały zaproszone, by włączyć się we wspólne wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego i siebie nawzajem, by móc skutecznie podejmować misję ewangelizacyjną. Synod potrwa do jesieni 2023 r.
Temat synodu: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”
W praktyce: również w naszej parafii chcemy zorganizować serię synodalnych spotkań dla wszystkich zainteresowanych parafian (zarówno tych chodzących bardziej regularnie do kościoła, jak i tych rzadziej lub w ogóle). Chcemy się uczyć nawzajem słuchać oraz dzielić swoim doświadczeniem Kościoła - naszą wdzięcznością, radością, ale i troskami, propozycjami. Wszystko to po to, bo wierzymy, że przy takim uczciwym dzieleniu się i słuchaniu działa Duch Święty, który od wewnątrz prowadzi Kościół. O harmonogramie i szczegółach tych spotkań poinformujemy wkrótce. Już teraz jednak zapraszamy do uczestnictwa w nich tych wszystkich, którym leżą na sercu sprawy Kościoła i naszej parafii.
Polecamy do przeczytania:
