Aktualności z naszej parafii

Intencje mszalne

W dniach 5-7 kwietnia 2019 grupa kandydatów do bierzmowania wzięła udział w wyjeździe formacyjnym do Swarzewa. Był on okazją do bliższego poznania się, integracji, doświadczenia piękna wspólnoty oraz wygłoszenia kerygmatu (podstawowych prawd chrześcijaństwa: 1.o  miłości Boga do każdego człowieka, do mnie; 2. o grzechu oddzielającym od miłości Bożej i prowadzącym do śmierci; 3. o zbawieniu przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oraz 4. o możliwości wyboru Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela). Głoszenie słowa Bożego, posiłkujące się fragmentami filmów, pantomimami i świadectwami starszej młodzieży, a przede wszystkim atmosfera otwartości, radości i akceptacji pomogły naszym kandydatom głęboko przeżyć spowiedź i doświadczyć Pana Boga. Dziękujemy wspólnocie młodzieżowej Concordia z Wejherowa wraz z ich opiekunem, ks. Krzysztofem Borysewiczem, za podzielenie się z nami swoim doświadczeniem Boga i wspólnoty!

Rekolekcje ewangelizacyjne
dla kandydatów do bierzmowania

W dniu 20 czerwca 2019 obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Tego dnia, po Mszy Świętej odprawionej na placu przy ul. Turkusowej, ulicami naszej parafii przeszła procesja.

Procesja w Boże Ciało

W dniach 20 - 23 czerwca 2019 grono naszych parafian udało się wraz z Ks. Proboszczem na pielgrzymkę do Wilna. Pierwszego dnia przybyliśmy do Augustowa, aby tam odpocząć i nabrać sił przed kolejnym dniem. W piątek odwiedziliśmy Matkę Bożą w Ostrej Bramie, a dzięki uprzejmości Pani Przewodnik mogliśmy zobaczyć cmentarz Villa Rosa, gdzie pochowane jest serce Marszałka Piłsudskiego, oraz przespacerować radialnym układem wileńskich ulic. Byliśmy również w domu św. Faustyny. Następnego dnia naszego kroki skierowały się do Sokółki, gdzie widzieliśmy Prawdziwe Ciało Pana Jezusa (cud eucharystyczny). Stamtąd udaliśmy się do Świętej Wody, aby pozostawić na górze krzyży i nasz parafialny (oraz osobisty) krzyż. Poznaliśmy historię katedry w Białymstoku. W końcu dotarliśmy do Kodnia, gdzie nawiedzilismy cudowny obraz "ukradziony" z Watykanu. W drodze powrotnej byliśmy u Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Ostatnim punktem był tak bliski nam Gietrzwałd. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy wspólnego pielgrzymowana w przyszłym roku.

Pielgrzymka do Wilna

W dniu 25 lipca 2019 obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców oraz podróżującym. W tym dniu zgromadziliśmy się na Mszy Świętej o godz. 18:00, a bezpośrednio po Mszy kierowanie naszymi pojazdami złożyliśmy w ręce naszego Pana.

Poświęcenie pojazdów

W dniu 1 września 2019 wspólnie z grupką dzieci oraz nauczycieli rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.

Niech Duch Święty wlewa w Wasze serca mądrość, a dobry Pan Wam błogosławi w Waszej pracy.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Aktualizacja strony:   8 grudnia 2019