MSZE ŚWIĘTE:

 

niedziela i święta:

8:00    9:30   11:00   12:15   13:30   18:00 

 

dni powszednie:

7:00   8:30   18:00

tel. 58 625 92 04

 

mail: duchasw@diecezjagdansk.pl

Parafia Ducha Świętego
i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

 

ul. Zielona 11D

81-113 Gdynia

 Aktualizacja strony:    19 września 2021

Aktualności z naszej parafii

Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

30 kwietnia 2018
Miesiąc maj jest poświęcony Maryi. Przez cały miesiąc będziemy się gromadzili się na Nabożeństwach
01 kwietnia 2018
Zapraszamy do zapozniania się z naszy

Parafia Ducha Świętego i Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

ul. Zielona 11D     81-113 Gdynia     tel. 58 625 92 04

 

Ogłoszenia parafialne

 

Intencje mszalne

W dniach 5-7 kwietnia 2019 grupa kandydatów do bierzmowania wzięła udział w wyjeździe formacyjnym do Swarzewa. Był on okazją do bliższego poznania się, integracji, doświadczenia piękna wspólnoty oraz wygłoszenia kerygmatu (podstawowych prawd chrześcijaństwa: 1.o  miłości Boga do każdego człowieka, do mnie; 2. o grzechu oddzielającym od miłości Bożej i prowadzącym do śmierci; 3. o zbawieniu przez śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oraz 4. o możliwości wyboru Jezusa jako osobistego Pana i Zbawiciela). Głoszenie słowa Bożego, posiłkujące się fragmentami filmów, pantomimami i świadectwami starszej młodzieży, a przede wszystkim atmosfera otwartości, radości i akceptacji pomogły naszym kandydatom głęboko przeżyć spowiedź i doświadczyć Pana Boga. Dziękujemy wspólnocie młodzieżowej Concordia z Wejherowa wraz z ich opiekunem, ks. Krzysztofem Borysewiczem, za podzielenie się z nami swoim doświadczeniem Boga i wspólnoty!

Rekolekcje ewangelizacyjne
dla kandydatów do bierzmowania

W dniu 20 czerwca 2019 obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Tego dnia, po Mszy Świętej odprawionej na placu przy ul. Turkusowej, ulicami naszej parafii przeszła procesja. 

 

Galeria zdjęć

Procesja w Boże Ciało

W dniach 20 - 23 czerwca 2019 grono naszych parafian udało się wraz z Ks. Proboszczem na pielgrzymkę do Wilna. Pierwszego dnia przybyliśmy do Augustowa, aby tam odpocząć i nabrać sił przed kolejnym dniem. W piątek odwiedziliśmy Matkę Bożą w Ostrej Bramie, a dzięki uprzejmości Pani Przewodnik mogliśmy zobaczyć cmentarz Villa Rosa, gdzie pochowane jest serce Marszałka Piłsudskiego, oraz przespacerować radialnym układem wileńskich ulic. Byliśmy również w domu św. Faustyny. Następnego dnia naszego kroki skierowały się do Sokółki, gdzie widzieliśmy Prawdziwe Ciało Pana Jezusa (cud eucharystyczny). Stamtąd udaliśmy się do Świętej Wody, aby pozostawić na górze krzyży i nasz parafialny (oraz osobisty) krzyż. Poznaliśmy historię katedry w Białymstoku. W końcu dotarliśmy do Kodnia, gdzie nawiedzilismy cudowny obraz "ukradziony" z Watykanu. W drodze powrotnej byliśmy u Ojców Pasjonistów w Przasnyszu. Ostatnim punktem był tak bliski nam Gietrzwałd. Wszyscy z niecierpliwością oczekujemy wspólnego pielgrzymowana w przyszłym roku.

 

Galeria zdjęć

Pielgrzymka do Wilna

W dniu 25 lipca 2019 obchodziliśmy wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców oraz podróżującym. W tym dniu zgromadziliśmy się na Mszy Świętej o godz. 18:00, a bezpośrednio po Mszy kierowanie naszymi pojazdami złożyliśmy w ręce naszego Pana. 

 

Galeria zdjęć

Poświęcenie pojazdów

W dniu 1 września 2019 wspólnie z grupką dzieci oraz nauczycieli rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020.

 

Niech Duch Święty wlewa w Wasze serca mądrość, a dobry Pan Wam błogosławi w Waszej pracy.

 

Galeria zdjęć

Rozpoczęcie roku szkolnego